Łukasz Szewczyk09.01.2020 (16:19)7 komentarzy

Plus Internet Stacjonarny na infrastrukturze Orange

Usługa Internetu światłowodowego od Plusa świadczona do tej pory w oparciu o infrastrukturę Netii będzie dostępna także w nowych wybranych lokalizacjach, w których znajduje się infrastruktura Orange. To ponad dwukrotne zwiększenie zasięgu do blisko 39 proc. gospodarstw domowych w całej Polsce.
Plus Internet Stacjonarny
Plus Internet Stacjonarny to oferta Internetu światłowodowego świadczona w oparciu o ogólnopolską infrastrukturę stacjonarną Netii, która dociera do prawie 2,7 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 800 największych biurowców. Teraz jej dostępność zwiększona zostaje o infrastrukturę Orange w tzw. gminach regulowanych, czyli tych, w których decyzją UKE udostępniana jest ona innym operatorom. To 3,2 mln nowych gospodarstw domowych, które od 10 stycznia 2020 r. znajdą się w zasięgu Internetu światłowodowego Plusa. Prawie 0,5 mln jest podłączona do światłowodu, a pozostałe są obsługiwane przez inne technologie kablowe.
Klienci, którzy posiadają w swoim domu okablowanie Orange będą więc mogli skorzystać zarówno z Internetu światłowodowego Plusa, jak i wygodnej Telewizji Kablowej IPTV od Cyfrowego Polsatu. Łącznie z klientami, którzy mają okablowanie Netii jest to prawie 39% gospodarstw domowych na terenie całego kraju.

Plus Internet Stacjonarny to trzy warianty oferty: dla mieszkania, dla domku i dla małych firm oraz trzy opcje prędkości: do 150 Mb/s, 500 Mb/s oraz do 1 Gb/s. Jest dostępna we wszystkich Punktach Sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm z segmentu SOHO. Można z niej skorzystać w ramach Programów smartDOM i smartFIRMA, co oznacza, że klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu mogą otrzymać rabat na abonament w wysokości 10 zł.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Ciekawe czy można odwrotnie , czyli posiadać światłowód od Netia/Plus i wziąć usługę telewizji IPTV od Orange ?
 1  
Cennik tej usługi stacjonarnego internetu światłowodowego :
150 Mb./s - 60 PLN, 500 Mb/s - 80 PLN, 1 Gb/s - 100 PLN. W każdym przypadku 5 GB internetu mobilnego w cenie abonamentu.
 1  
A kiedy Plus będzie na infrastrukturze UPC?
 4  
A kiedy Plus będzie na infrastrukturze UPC?
Po co ci internet stacjonarny od PLUS-a na infrastrukturze UPC ? UPC oferuje teraz (na swojej stronie internetowej) dwie opcje internetu stacjonarnego : 500 Mb/s oraz 1 Gb/s. Taniej niż PLUS.
 3  
Czy jeśli posiadam stare kable telefoniczne i mam dzisiaj zasięg Orange 4-5 mb/s to czy przy przesiadce na Plusa odczuję różnicę? W Orange nie ma limitów danych. A pewnie Plus nałoży 100GB na miesiąc.
 2  
Czy jeśli posiadam stare kable telefoniczne i mam dzisiaj zasięg Orange 4-5 mb/s to czy przy przesiadce na Plusa odczuję różnicę? W Orange nie ma limitów danych. A pewnie Plus nałoży 100GB na miesiąc.
Ale to chodzi o łącza światłowodowe.
 2  
coś czuję, że głównie będzie "usługa niedostępna w twojej lokalizacji"
 2