Łukasz Szewczyk31.01.2020 (18:39)19 komentarzy

Vectra kupiła sieć Multimedia Polska. UPC straci pozycję lidera telewizji kablowej

Zmiany na polskim rynku telewizji kablowej. Zgodnie z oczekiwaniami Vectra sfinalizowała przejęcie spółki Multimedia Polska. Tym samym UPC Polska traci pozycję lidera na polskim rynku telewizji kablowej pod względem liczby abonentów.
Multimedia + Vectra
W piątek (31 stycznia 2020 roku) Vectra poinformowała o zakupie 100 proc. akcji w spółce Multimedia Polska. Spółki nie podają do publicznej wiadomości wartości transakcji.
- Realizacja transakcji pozwala nam na dostęp do szerokiej bazy klientów i potencjału jednej z najlepszych i największych stacjonarnych infrastruktur telekomunikacyjnych w Polsce. Większe zdolności inwestycyjne oraz talent menedżerski połączonych podmiotów przełożą się na możliwość zaoferowania atrakcyjniejszej oferty zarówno klientom detalicznym, jak i biznesowym, co stanowi meritum tej transakcji - mówi Tomasz Żurański, prezes Vectry.

Po zmianie właściciela nowym prezesem spółki Multimedia Polska został Jan Piotrowski, który który zastąpił na stanowisku Andrzeja Rogowskiego

- Obie spółki, Vectra S.A. i Multimedia Polska S.A., w najbliższym czasie będą kontynuować swoją działalność operacyjną bez zmian, koncentrując się na wspólnym dostarczaniu nowej wartości naszym abonentom - zapowiada nowo mianowany prezes Multimedia Polska.

Jak podano w oficjalnym komunikacie, po sfinalizowaniu transakcji Vectra będzie obsługiwała łącznie ponad 1,7 mln abonentów, a zasięg sieci wyniesie 4,4 mln gospodarstw domowych. To oznacza, że pod tym względem Vectra wyprzedzi dotychczasowego lidera rynku telewizji kablowej - sieć UPC Polska, która na koniec września obsługiwała około 1,47 mln abonentów (zasięg sieci 3,5 mln gospodarstw domowych).

Przypomnijmy, że w połowie stycznia UOKiK wydał warunkową zgodę na transakcję. Zgodnie z nałożonym warunkiem Vectra będzie musiała sprzedać sieć należącą do niej lub Multimediów w ośmiu miejscowościach (Gorzowie Wielkopolskim, Kwidzynie, Łowiczu, Olsztynie, Ostródzie, Pogórzu, Pruszczu Gdańskim i Stargardzie). Vectra utworzy nowe spółki, do których przeniesie mienie z każdego z wymienionych miast - m.in. umowy z abonentami, infrastrukturę telekomunikacyjną, umowy z pracownikami, dokumentację księgową i techniczną oraz bazy abonentów. Następnie te spółki zostaną sprzedane niezależnemu inwestorowi. Kupujący nie będzie mógł należeć do grupy kapitałowej Vectry ani być współkontrolowany przez żaden podmiot z tej grupy. Będzie musiał zostać zaakceptowany przez UOKiK.

Komentarze (1 - 10 z 19)

Trzymam kciuki za polską Vectrę.
Nareszcie skończy się kozowakowanie UPC. Że niby najwięksi, najpiękniejsi, ble, ble, ble. Nudaaaaaaa.

Za pół roku kończy mi się umowa z UPC. W bloku mam też Vectrę. Zobaczymy. Może czas na zmiany. :)
 29  
Może UPC w końcu dorzuci jakieś nowe kanały telewizyjne do oferty, a jak nie - to będzie w d***

Bardzo dobrze się stało, może bardziej będą dbać o klienta.
 35  
Trzymam kciuki za polską Vectrę.
Nareszcie skończy się kozowakowanie UPC. Że niby najwięksi, najpiękniejsi, ble, ble, ble. Nudaaaaaaa.

Za pół roku kończy mi się umowa z UPC. W bloku mam też Vectrę. Zobaczymy. Może czas na zmiany. :)
To zobaczysz jak ta Polska Vectra działa, zdziwisz się. Ja wolę UPC.
 0  
To szykuje się duopol na rynku kablówek tak jak mamy duopol na rynku platform satelitarnych.
 14  
no radość niesamowita. Jeden kiepski pod względem jakości operator przejął jeszcze większego gniota. Vectra dobrze działa tam skąd pochodzi - w Słupsku, ale reszta miast to porażka.
Jeszcze będziecie płakać za UPC, więc powodzenia.
 1  
Zaciekawiło mnie to bardzo, bo jestem abonentem Multimedii... tylko że w Łowiczu - a z tego co widzę, to jedna z lokalizacji, która ma zostać sprzedana "niezależnemu inwestorowi". I czego ja mogę oczekiwać? ;)
 2  
Od teraz dwie kablówki (Vectra oraz UPC) mają w garści około 65 - 70 % rynku kablowego w Polsce. Nie ma się z czego cieszyć.
 9  
i co mi z tego że Vectra ma wiekszy zasięg jak ma dziadowski wiecznie psujący się internet oraz bardzo słabą ofertę tv.Ja na UPC póki co nie psiocze, mam to co potrzebuje, internet jest zawsze stabilny, place 100 zeta za pakiet max, telefon, neta 150 mb bo po co mi szybszy, cinemax, filmbox, multiroom, eleven, myprome. Czy vectra mi da te rzeczy w niższej cenie? Odpowiedź jest prosta ... nie. I dodatkowo ten ich internet co się tnie albo go nie ma tygodniami, więc dopóki UPC się nie popsuje wolę UPC, z kanałów brakuje mi H2 bollywood, 2x2 może amc, ale da się przeżyc bez nich, bo kanałów universal w ogóle mi nie brakuje i tak ich nie oglądalem nigdy.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 1.02.2020 (10:05:31)
 4  
Zaciekawiło mnie to bardzo, bo jestem abonentem Multimedii... tylko że w Łowiczu - a z tego co widzę, to jedna z lokalizacji, która ma zostać sprzedana "niezależnemu inwestorowi". I czego ja mogę oczekiwać? ;)
już kiedyś to pisałem, ale się powtórzę, oni mają obowiązek sprzedać infrastrukturę tam, gdzie się dubluje, żeby nie zostać monopolistą.
 2  
Upc pojdzie na dno
 7