Łukasz Szewczyk04.02.2020 (17:11)13 komentarzy

Aplikacja Apple TV oraz usługa Apple TV+ dostępne na telewizorach LG

LG Electronics udostępnia aplikację Apple TV w ponad 80 krajach dla telewizorów Smart TV z roku 2019 oraz wchodzącej na rynek nowej linii TV 2020. Aplikacja jest dostępna w menu głównym i pozwala użytkownikom LG na subskrypcję usługi streamingowej Apple TV+ oraz Apple TV Channels.
Apple TV oraz usługa Apple TV+ na telewizorach LG
Korzystając z aplikacji Apple TV użytkownicy telewizorów LG mogą też subskrybować kanały Apple TV i w ten sposób uzyskać dostęp do treści VOD Premium bez reklam, zarówno online, jak i offline, a ponadto korzystać z biblioteki wideo iTunes oraz kupować lub wypożyczać treści z oferty obejmującej ponad 100 tys. filmów i programów telewizyjnych. Aby rozpocząć korzystanie z usługi, wystarczy nacisnąć przycisk pilota LG Magic Remote.
Ze względu na szeroki wybór treści w formacie Dolby Vision, aplikacja Apple TV jest dopasowana to telewizorów LG. Firma LG była jednym z pierwszych producentów, którzy rozpoczęli wdrażanie technologii Dolby, a najnowsze telewizory LG obsługują format Dolby Vision..

Telewizory LG z oferty na rok 2019 współpracują też z technologią Apple AirPlay 2, umożliwiającą bezpośrednie wyświetlanie treści z urządzeń iPhone, iPad lub komputerów Mac, a także klonowanie ekranu. Na telewizorze można odtwarzać muzykę oraz synchronizować jej odtwarzanie z innymi głośnikami zgodnymi z AirPlay 2, znajdującymi się w dowolnym zakątku domu. Zapewniona jest też obsługa technologii Apple HomeKit, która pozwala na sterowanie telewizorem przy użyciu aplikacji Home na urządzeniach iPhone lub iPad lub komend głosowych wydawanych asystentce Siri - na przykład włączanie i wyłączanie telewizora, regulowanie głośności czy przełączanie wejść.

Aplikacja Apple TV, a także technologie AirPlay 2 i HomeKit są już dostępne we wszystkich telewizorach LG OLED i NanoCell z roku 2019 (serie SM9X i SM8X), a jeszcze w tym miesiącu aplikacja Apple TV zostanie udostępniona w wybranych telewizorach UHD (serie UM7X i UM6X). Natomiast telewizory z oferty na rok 2020 będą miały fabrycznie zainstalowaną aplikację Apple TV i usługę Apple TV+. Ponadto, aktualizację oprogramowania telewizorów z rocznika 2018, w ramach której zostanie udostępniona aplikacja i usługa Apple zaplanowano na późniejszy termin jeszcze w tym roku.

Apple TV na telewizorach LG 2019 w Polsce
Globalna aktualizacja modeli z 2019 roku odbędzie się w zbliżonym czasie we wszystkich krajach. Użytkownicy telewizorów LG OLED oraz NanoCell w Polsce otrzymają aktualizację jeszcze w tym tygodniu, a użytkownicy modeli UHD - do końca lutego.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Najgorsze szajsy to SONY.

Od 10-ciu lat nie mogą apki nawet na HBO GO wypuścić, bo po co ....
Mówię o tych TV bez Androida, a to było 4 lata temu, więc nie tak dawno.
 1  
Potwierdzam, że na LG C9 już jest i jak dla mnie działa super płynnie, jest ładniejsza od Netflixa i wizualnie aż zachęca do odtworzenia czegoś :) Aplikacja jest dopracowana naprawdę świetnie!
 2  
a co z wczesniejszymi modelami np, oledami z 2017 i 18 r. przeciez nie kazdy bedzie co rok wydawal 10 tys na nowy tv
 5  
aha czyli oled z 2018 roku za stary żeby wrzucić apkę? WebOs 4,0 be? super ku.rwa LG, thanks
 9  
Wzrost sprzedaży... wzrost sprzedaży... wzrost sprzedaży. Co z tego, że TV z 2018 roku niewiele się różni od TV z 2020 roku softu nowego nie będzie bo... wzrost sprzedaży... wzrost sprzedaży. Ciekawe ile wody, prądu i tlenu potrzeba do wyprodukowania jednego telewizora.
 4  
ciekawa koncepcja. Celowe postarzanie produktu czy o co chodzi. Chyba w LG nie myślą, że dla jednej apk ludzie będą masowo wymieniać oledy, na te z 2020 r., to nie skarpetki czy gacie za kilkadziesiąt złotych
 6  
aha czyli oled z 2018 roku za stary żeby wrzucić apkę? WebOs 4,0 be? super ku.rwa LG, thanks
SONY robi tak samo. Zaktualizował Android w Smart TV do wersji 9 ... ale tylko w modelach telewizorów na 2018 i na 2019 rok. Tak robią wszystkie koncerny. Aktualizują oprogramowanie max 1 - 2 lata po wypuszczeniu modelu. :)
 1  
Panas tak nie robi i miałem oleda na oku jednak 2 tysi więcej kosztował wtedy.
 0  
Gg LG mother fucker
 2  
Czytać nie nauczono
Ponadto, aktualizację oprogramowania telewizorów z rocznika 2018, w ramach której zostanie udostępniona aplikacja i usługa Apple zaplanowano na późniejszy termin jeszcze w tym roku.
 2