Łukasz Szewczyk11.02.2020 (15:27)3 komentarze

5G w T-Mobile: 1,6 tys. stacji bazowych w pierwszym półroczu 2020 roku

T‑Mobile stawia na dynamiczny rozwój infrastruktury 5G. W samej tylko Warszawie przygotowanych jest już 800 stacji bazowych gotowych do świadczenia usług w najnowszej technologii. Z kolei do końca pierwszego półrocza 2020 r. w skład sieci 5G ma wejść łącznie aż 1600 stacji w pięciu miastach w całym kraju.
5G w T-Mobile: 1,6 tys. stacji bazowych w pierwszym półroczu 2020 roku
Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź oraz Katowice - to pierwsze miasta w których klienci będą mogli skorzystać z rozwijanej przez T‑Mobile sieci 5G. Klienci magentowego operatora będą w zasięgu łącznie aż 1600 stacji bazowych w pierwszym półroczu 2020 r.
- Rozbudowa infrastruktury 5G stanowi strategiczny, ale też ekscytujący kierunek rozwoju T‑Mobile. Chcemy od razu objąć zasięgiem nowej technologii szerokie grono odbiorców zapewniając ciągłość i jakość sygnału. Stąd już teraz w Warszawie jest 800 stacji bazowych gotowych do działania, a do końca pierwszego półrocza tego roku będziemy mieć do dyspozycji łącznie 1600 stacji w pięciu polskich miastach. W efekcie jeszcze w pierwszym półroczu 2020 roku ponad 6 mln mieszkańców Polski znajdzie się w zasięgu sieci 5G - powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu T Mobile Polska.

Mimo pełnej gotowości po stronie T‑Mobile do komercyjnego uruchomienia 5G w Polsce, operator jeszcze nie rozpoczyna działań marketingowych skierowanych do klientów. W sytuacji, gdy żaden producent nie oferuje telefonów i ruterów logujących się do sieci 5G na częstotliwościach, którymi obecnie dysponują operatorzy w Polsce, mówienie o komercjalizacji sieci stanowi w znacznej mierze jedynie posunięcie marketingowe. Dlatego T‑Mobile będzie dążył do wprowadzenia takich rozwiązań, które zapewnią użytkownikom możliwość korzystania z sieci 5G bez nonsensów, czyli z gwarancją dostępności odpowiednich urządzeń i najlepszą jakością usług.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Licytacja pomiędzy sieciami u kogo więcej będzie stacji bazowych w 5G trwa w najlepsze. timobajl do tej pory był jakiś cichy i spokojny w tym temacie, aż tu nagle wystrzelił że będzie miał aż 1600!!! nadajników obsługujących 5G. Może zanim aż tyle to dopracujcie zasięg LTE tak abym w biurze we Wrocławiu nie musiał wybiegać na dwór aby go złapać...
A poza tym ja się pytam gdzie się podział roaming u was w nowych taryfach i dlaczego jako jeszcze abonent wasz za minutę połączenia ze Stanów do Polski płace 9,99zl (wykorzystując sieć T-Mobile USA) a abonent Orange płaci 1,5!!!!????
Nie wstyd wam tak dumać klientów????
 8  
Czyli smażymy mózgi nadajniki co 300 metrów.... spoko za parę lat rah mózgu jak nic....
 13  
Nie potrzeba nadajników aby sobie raka zaaplikować ,wystarczy spożyć żywność .Propaganda rodem Z USA ! Chcą mieć neta czy telefon a nie wiedzą jak działa nowoczesny BTS ! Dlaczego 15 lat temu nikt nie krzyczał ,że nadajniki to śmierć a wtedy one bardziej szkodziły niż dziś .Telefonu komórkowego każdy używa na co dzień i to mu nie szkodzi ? Kup se aparat telefoniczny u dzwoń !
 0