Łukasz Szewczyk06.04.2020 (10:13)1 komentarz

UPC Polska razem z Ministerstwem Cyfryzacji uruchamia akcję Internet dla Edukacji

UPC Polska wraz z Ministerstwem Cyfryzacji, w ramach akcji #dzialamyztroska uruchamia inicjatywę Internet dla Edukacji, oferując 2 tys. polskich nauczycieli bezpłatny internet światłowodowy. Akcję wspiera również Govtech Polska #AkcjaEdukacja oraz Fundacja Digital Poland
UPCeusz
- Nagła konieczność przestawienia edukacji na tryb zdalny wymaga dostępności w domu stabilnego, nielimitowanego internetu o wysokiej przepustowości. Jest on wyjątkowo ważny dla nauczycieli, ale nie wszyscy z nich mają dziś usługi szerokopasmowe. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, UPC zdecydowało się zaoferować nauczycielom bezpłatną usługę dostępu do internetu, wspierając tym samym cyfryzację polskiego systemu edukacji - Robert Redeleanu, Prezes UPC Polska.
- Odwołanie zajęć w szkołach i konieczność zorganizowania uczniom zdalnej nauki to dla wielu nauczycieli spore wyzwanie. Wiemy, że większość z nich świetnie sobie z tym radzi i szybko przystosowała się do nowej sytuacji. Nie wszyscy jednak mają w domach odpowiedni dostęp do cyfrowych narzędzi i stabilnego internetu, a to bardzo potrzebne w zdalnej pracy. Dlatego wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. Do zdalnej edukacji potrzebne są narzędzia i materiały. Dlatego wspólnie z UPC Polska, dostawcy szerokopasmowego internetu, uruchamiamy akcję "Internet dla edukacji". Dzięki temu nauczyciele z różnych stron kraju będą mogli korzystać z bezpłatnego dostępu do szybkiej sieci - mówi Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji

Ze specjalnej oferty mogą skorzystać nauczyciele szkół podstawowych i średnich, którzy nie mają obecnie dostępu do internetu szerokopasmowego i jednocześnie mieszkają w zasięgu sieci UPC Polska. Propozycja obejmuje bezpłatny internet światłowodowy o prędkości do 150Mb/s na 6 miesięcy, bez zobowiązania. Internet będzie można zamówić na specjalnej stronie internetowej: www.internetdlaedukacji.pl.

Internet dla Edukacji dołączył do #akcjaedukacja , którą prowadzi GovTech Polska. Inicjatywa ruszyła wraz z zamknięciem szkół. Skierowana jest przede wszystkim do uczniów i nauczycieli, którzy znane sobie metody nauczania przenieśli do sieci. Wspierana przez edukatorów, influencerów, muzyków, dostawców narzędzi pomocnych w zdalnej edukacji, Kluby Sportowe oraz przez członków Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

- Prowadząc akcję chcemy zaangażować wszystkich tych, którzy mogą wspomóc w zapewnieniu efektywnego spędzania czasu młodzieży szkolnej w czasach #zostańwdomu. Dlatego zapraszamy wszystkie organizacje, które posiadają narzędzia pracy zdalnej do nieodpłatnego używania, materiały naukowe w cyfrowej formie, oraz wszystkich tych, którzy chcą je przygotować dla młodzieży w tym czasie - mówi Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw GovTech

Partnerem akcji jest też Fundacja Digital Poland, wspierająca cyfryzację polskiego systemu edukacji w ramach akcji Cyfrowa Edukacja.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Ciekawe dla kogo to oferta. Jeżeli ktoś mieszka w zasięgu UPC to zapewne ma internet od nich, a to już wyklucza udział w tej "promocji".
 3