Łukasz Szewczyk22.04.2020 (19:12)12 komentarzy

Play kupuje Virgin Mobile Polska za ponad 60 mln zł

Spółka P4, operator komórkowej sieci Play, zawarł przedwstępną umowę dotyczącą nabycia 100 proc. udziałów w spółce Virgin Mobile Polska od jej wspólników i głównych inwestorów
Play
Cena nabycia 100 proc. udziałów w Virgin Mobile Polska została ustalona na 13,4 mln euro (60,7 mln zł). Nabycie zostanie sfinansowane ze środków własnych oraz w oparciu o dostępne Play finansowanie zewnętrzne i przy zamykaniu transakcji będzie podlegało określonym korektom związanym z sytuacją finansową Virgin Mobile Polska. Transakcja wymaga zgody antymonopolowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Przypomnijmy, że Virgin Mobile Polska to wirtualny operator komórkowy (MVNO), który swoją działalność rozpoczął w połowie 2012 roku. Na koniec 2019 roku operator obsługiwał ponad 390 tys. kart SIM.

Komentarze (1 - 10 z 12)

Stało się to co się stało miać. I było zapowiadane od 2 lat. Dlatego też Virgin w ostatnich latach nie był już konkurencyjny, nie starał się. Od teraz jedynymi niezależnymi MVNO został Lajt Mobile i Mobile Viking.
 1  
Teraz gdy jest ta pandemia takie zakupy to jakaś chora polityka firmy. Play niech lepiej skupi się na wdrażaniu dobrego zasięgu!
 2  
MISSSTER 400 tysięcy nowych klientów za 60 mln to dobra inwestycja.
 1  
150 zł za klienta? W dodatku niemal wszyscy to dusigrosze (tak, osobiście z rodziną mam ich 4 karty)? Pierwsze co zrobimy jak warunki się pogorszą to uciekamy tam gdzie będzie lepiej. Do tej pory płaciliśmy na kartę po 3 zł miesięcznie. W porywach 9. Jakiż to biznes na nas można skręcić?
 5  
Oczywiście tylko jak stawiają maszt to niech nie robią protestów i nie pierniczą głupot o 5G
 2  
to szybkie zwiększenie liczby klientów indywidualnych. poza tym aby ich utrzymać to Play dla nich musi robić lepsze promocje aby nie uciekli za szybko od niego. może nawet poprawi się program lojalności dają bardzo niskie ceny stosunku do samego Play. i zrobi umowy terminowe dla każdego klienta aby go trzymać aby jego wykup zwrócił się finansowo po 2 czy 3 latach. Play nie mam już pomyślu do redbullmobile dlatego szukam nowych rynków finansowych i tutaj i z tzw internet stacjonarny w tv Vectry. aby ilość osób gromadzić w tych trudnych czasach dla aktywakcji numeru telefonu komórkowego
 5  
Po wycieku danych klientów w grudniu 2019r. ta marka straciła sporo w oczach ludzi. Wizerunek raczej ciężki do odbudowania. Apropo przejęcia sieci absurdalnie wiele ludzi uciekło z Play właśnie do Virgin teraz się ich chce przekierować.
 1  
Stało się to co się stało miać. I było zapowiadane od 2 lat. Dlatego też Virgin w ostatnich latach nie był już konkurencyjny, nie starał się. Od teraz jedynymi niezależnymi MVNO został Lajt Mobile i Mobile Viking.
Jeste jeszcze Tijara od Malika Montany ;)
 5  
Jest jeszcze lycamobile.pl, klucz.net, izzi, i wielu innych mvno
 1  
Z playa już wcześniej można było dzwonić/pisać za darmo do virgin w ramach stanu darmowego , np. z taryfy odNowa.
tera pewnie doładowaniami pleja bedzie można zasilać virgin
 1  

Polecamy