Łukasz Szewczyk12.05.2020 (18:52)13 komentarzy

Internet 1 Gb/s od UPC Polska w kolejnych miastach

• UPC Polska rozszerza zasięg 1Gb/s internetu do 2,5 miliona gospodarstw domowych
UPC Happy Home
Lublin, Rzeszów i Gliwice dołączyły właśnie do 59 miast, w których klienci posiadają już dostęp do gigabitowej prędkości od UPC Polska.
- Dzięki uruchomieniu internetu 1Gb/s w Lublinie, Rzeszowie i Gliwicach, nasza gigabitowa usługa jest dostępna w 62 miastach, obejmując tym samym 2,5 miliona gospodarstw, co stanowi 70% zasięgu naszej sieci. To dowód naszego zaangażowania w inwestycje i rozwój najlepszego internetu i cyfrowej rozrywki, które są kluczowe dla tworzenia gospodarki cyfrowej i społeczeństwa gigabitowego, szczególnie w trakcie pandemii COVID-19 - mówi Robert Redeleanu, Prezes UPC Polska.

Do tej pory z prędkości gigabitowej mogli korzystać m.in. mieszkańcy Warszawy, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Wrocławia, Katowic, Częstochowy, Krakowa, Rudy Śląskiej, Tychów, Lubina, Gdyni czy Sopotu.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Proste pytanie. Do czego to potrzebne przeciętnemu użytkownikowi? Sporo serwerów nie obsługuje tej prędkości więc do czego - do chwalenia się?
 14  
Dokładnie,miałem 50,teraz 100 i nie widzę żadnej różnicy,filmów nie ściągam,a YT itp. tak samo chodzą
 8  
Niech poprawią obecny internet. Bo na WiFi to tragedia z transferem i pingami, a 1Gb/s to mogą dać później, a nie robić ludzi w balona z prędkościami, których w rzeczywistości nie zapewniają!
 8  
UPC = Ubogi Pakiet Catv

- oferują najdroższą ofertę telefonii komórkowej na rynku
- oferują jedynie archaicznie przestarzały dekoder TV
- oferują internet do 1 Gbs, który 95% abonentów nie jest do niczego potrzebny
- jakieś cloudy, pakiety, cuda, wianki również niepotrzebny 95% abonentów

... ale za to od dobrych 5-ciu lat nie potrafią dodać ani jednego użytecznego kanału telewizyjnego, który jakością by przewyższał Mango TV i Polonie 1 ....
 10  
KIEDY w POZNANIU?
 2  
Upload40 smiech na sali
 10  
mialem przez dlugi czas 30/50MB i YT, Netflix, HBO Go działało jak należy. Wiele razy dzwonnili aby mi przyśpieszyć za XX zł miesięcznie i pytalem po co? Teraz standard to 150MB i tyle mi starcza. Nie wiem po co komu 1GB/s do domu?
 3  
@Takijeden @Adamus72 i inni

To że wy nie widzicie potrzeby posiadania łącza 1Gb/s i nie potrzebujecie takich prędkości to nie znaczy że inni ich nie potrzebują. Większość serwerów nie jest w stanie wysyłać z taką prędkością to fakt ale jeśli w domu masz kilku użytkowników którzy współdzielą jedno łącze, powiedzmy że 2-3 ogląda YouTube lub Netflixa w 4K l a kolejny ściąga grę ze Steam Wymagania gry Call of Duty: Warzone (PC) Miejsce na dysku: 175 GB i jednocześnie gra w jakąś inną grę to łącze 100 mbit chociaż nie jest wcale takie wolne i dużo osób by tyle chciało mieć będzie zapchane kilka godzin na 1GBb/s żaden z tych użytkowników współdzielących łącze nie powinien odczuć większego spowolnienia w działaniu internetu.
 2  
To ile procent abonentów jednocześnie korzysta z tego wszystkiego o czym piszesz?
 2  
@Takijeden: "Proste pytanie. Do czego to potrzebne przeciętnemu użytkownikowi? "

Jeden użytkownik raczej nie zapcha takiego pasma. Ale większa rodzina, gdy wszyscy domownicy w tym samym momencie będą intensywnie użytkować internet, odczuje zalety takiego łącza.

Jest jeszcze druga zaleta - WIĘKSZY UPLOAD (choć osobiście uważam, że wartość ta jest i tak za niska w stosunku do downloadu)
UPC daje do łącza 1000 Mb/s - upload 40 Mb/s (w pakietach dla film jest to 60 Mb/s). Niektórzy wezwą większy pakiet dla samej możliwości szybszego wysyłania.
 3