Łukasz Szewczyk08.06.2020 (11:37)4 komentarze

T-Mobile uruchamia komercyjną sieć 5G. W zasięgu 6 mln osób

• Od wtorku (9 czerwca 2020 roku) klienci T-Mobile będą mogli podłączyć się do sieci 5G.
• Dzięki 1600 stacjom bazowym zlokalizowanym w całej Polsce, do końca czerwca technologia obejmie swoim zasięgiem aż 6 milionów osób
T-Mobile
- Dziś z dumą ogłaszam komercyjne uruchomienie sieci 5G w T-Mobile. Nie chcemy czekać na to, co przyniesie przyszłość, tylko ją tworzyć. Dlatego już teraz dajemy naszym klientom możliwość stania się częścią pierwszego etapu tej rewolucji technologicznej i przyłączenia się do 5G. Nie ograniczamy się do jednego, niewielkiego obszaru, a uruchamiamy usługę w szerokiej skali - powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.
Od 9 czerwca do 5G od T-Mobile mogą przyłączyć się mieszkańcy Warszawy i okolic, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Płocka, Opola, Częstochowy, Rzeszowa, Bielsko-Białej, Kielc oraz Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Łącznie, do końca czerwca 2020 roku zasięgiem technologii objętych zostanie aż 6 mln osób w 46 miastach i miejscowościach całej Polski!

Aby przyłączyć się do sieci 5G wystarczy urządzenie działające w technologii piątej generacji z wykorzystaniem częstotliwości 2100 MHz oraz dowolny z oferowanych od września 2019 roku planów taryfowych dla klientów indywidualnych lub taryfę MagentaBIZNES.

Dostęp do sieci 5G w T-Mobile jest obecnie całkowicie bezpłatny, a dodatkowo w przypadku planów MagentaBIZNES zniesione zostają limity prędkości transmisji danych.

Dostęp do technologii 5G można uruchomić również przez aplikację Mój T-Mobile oraz będzie włączany klientom przy podpisaniu nowej umowy lub aneksu z telefonem 5G. Operator podkreśla przy tym, że wraz z rozwojem 5G powstawać będą dedykowane oferty, wykorzystujące zwiększający się potencjał nowej technologii.

Komentarze (1 - 4 z 4)

podobno download z max 130 mbps
 2  
Te 5g to takie hd ready ;) czy już odbyła się aukcja 5 G ?
 5  
Żaden z wymienionych w komentarzach telefonów nie posiada 5G.
 5  
Czyli co szybciej strona internetowa mi się załaduje na komórce?
 1