Łukasz Szewczyk06.07.2020 (15:21)11 komentarzy

Nowa telewizja Netii. Nowe pakiety TV z internetem, nowy dekoder

• Sieć Netia zaprezentowała nową ofertę pakietów telewizyjnych
• Dodatkowo a rynku debiutuje dekoder Netia EvoBox
Od poniedziałku (6 lipca 2020 roku) sieć Netia wprowadziła do sprzedaży nową gamę pakietów kanałów telewizyjnych, w zestawach z szybkim, stacjonarnym dostępem do internetu. Klienci mają do wyboru trzy warianty pakietów popularnych kanałów telewizyjnych, które zawierają: 79, 101 lub 184 pozycje.
Zestawy usług TV z internetem do 300 Mb/s kosztują odpowiednio: 50 zł, 60 zł i 90 zł (w pierwszym miesiącu dostęp do pełnej oferty gratis). Każdy z zestawów można poszerzyć m.in. o liczne pakiety z treściami premium, dodatkowe dekodery (multiroom), GigaNagrywarkę oraz przyspieszyć internet aż do 1 Gb/s.

- Przy tworzeniu nowej oferty telewizyjnej stawialiśmy sobie za cel jej maksymalne uproszczenie, ale też zachowanie dużej elastyczności, z której słynie Netia. W efekcie powstała trzystopniowa oferta podstawowa, którą można dowolnie wzbogacić o treści premium, w bardzo przystępnych cenach - powiedział Piotr Szymanowski, Dyrektor Departamentu Strategii Marketingowej B2C w Netii.

Nowe pakiety Netii / Fot. Netii
Nowe pakiety Netii / Fot. Netii
Nowy dekoder
Nowa oferta TV Netii powstała we współpracy z Grupą Polsat. Współpraca nie ogranicza się jedynie do kwestii programowych, a obejmuje również stronę techniczną, w tym nowoczesne dekodery Netia EvoBox. Przystosowana do potrzeb klientów Netii wersja dekodera EvoBox, to rozwiązanie, które umożliwia odbiór kanałów telewizyjnych i dostęp do serwisów online oraz odtwarzanie plików multimedialnych (wideo, zdjęcia, muzyka) z zewnętrznej pamięci USB. Użytkownicy docenią nowoczesne i czytelne menu oraz łatwość obsługi pilota, a także duże możliwości edycji listy ulubionych programów. Dekoder Netia EvoBox oferuje też zaawansowaną wyszukiwarkę kontekstową, która ułatwia odnalezienie interesujących nas materiałów np. konkretnego reżysera, z danym aktorem, określonego gatunku itp.

Drugi (i kolejne) dekodery Netia EvoBox z ofertą TV analogiczną jak na pierwszym urządzeniu (multiroom), dostępne są za 10 zł miesięcznie.

Oferta premium
Optymalnym wyborem dla większości użytkowników będzie zapewne środkowy wariant, który zawiera 101 popularnych kanałów, w tym te największych nadawców, tj.: kanały Grupy Polsat (wszystkie oprócz Polsat Sport Premium), TVN Discovery (w tym kanały Eurosport) oraz TVP. Dodatkowo, w prezencie klienci otrzymają dostęp do dwóch kanałów Cinemax oraz trzech kanałów dziecięcych i młodzieżowych NICK.

Oferta dodatkowych treści premium składa się z pakietów (koszt miesięczny): Eleven Sports (4 kanały) w cenie 10 zł, Polsat Sport Premium (2 kanały plus 4 serwisy PPV) za 20 zł, HBO HD (3 kanały) i HBO GO za 20 zł, Filmbox (5 kanałów) za 10 zł, Canal+ Prestige (8 kanałów) w cenie 50 zł oraz pakietu 6 kanałów z treściami dla dorosłych za 10 zł.

Najniższy z wariantów (79 kanałów) można też wzbogacić o pakiet dwóch kanałów Cinemax za 10 zł miesięcznie (w prezencie na 24 miesiące do dwóch wyższych wariantów). Z kolei do najtańszego i środkowego wariantu można dokupić za 10 zł miesięcznie pakiet 12 kanałów dziecięcych, które wchodzą w skład najwyższego wariantu (ze 184 kanałami TV).

Przez pierwszy miesiąc, niezależnie od wybranego wariantu usługi TV, klienci otrzymają GigaNagrywarkę w wariancie Maxi (to aż 1500 godzin nagrań na 120 dni; regularna cena 15 zł miesięcznie). W kolejnych miesiącach użytkownicy dwóch wyższych wariantów mogą korzystać bez dodatkowych opłat z GigaNagrywarki w wersji Basic (w wariancie z 79 kanałami dopłata 5 zł miesięcznie).

Komentarze (1 - 10 z 11)

Ludzie weźcie wyłączcie te telewizory i zacznijcie robić coś pożytecznego dla siebie i innych.
Do prawdy to niesamowite, że znajdują się chętni by płacić często nie małe pieniądze by tracić czas i zatruwać sobie głowę niekorzystnymi dla zdrowych ludzi treściami i to wszystko jeszcze okraszone setkami tysięcy reklam.
 19  
Kiedy będzie można wziąć Eleven, Polsat Sport Premium, HBO, Canal+ czy Filmbox bez brania podstawowych kanałów? Kiedyś Netia to umożliwiała.
 8  
Bez sensu te wszystkie Pakiety są we wszystkich kablówkach.
Dają mix wszystkich kanałów ze wszystkich kategorii.
To totalny debilizm.

Powinno być podzielone na pakiety tematyczne:
- dla dzieci (bajki)
- sportowe
- informacyjne
- naukowe
- muzyczne
- HBO
- Canal
- Filmbox
itp ......

I każdy by sobie brał pakiety które ogląda. Po co mam płacić za bajki, informacyjne i sportowe, skoro tego nie oglądam. Interesują mnie tylko filmy i nauka. No po co ?

Czy kiedyś kablówki to zrozumieją? Czy dopiero pójdą po rozum do głowy jak połowa abonentów ucieknie to platform VOD i będziecie sprzedawać tylko usługę dostępu do internetu. A tak mielibyście więcej kasy i zadowolonych klientów ....
 8  
Brak kanałów Planete+ , nSport+ , Domo+ , Mini Mini + ... Jak długo będzie jeszcze dostęp do tych kanałów dla stałych abonentów Netii którzy je mają w obecnych pakietach . Będzie możliwość rezygnacji z umowy bez konsekwencji z powodu wyłączenia kanałów !
 8  
Idź sobie pobiegać lub na spacer i daj innym żyć po swojemu. Co za koleś
 0  
Czyli krok w tył - zamiast dotychczasowej, wyróżniającej Netię oferty z pakietami tematycznymi, trzy wymieszane pakiety "mydło i powidło". Do tego brak kanałów autorskich Canal+ może budzić niepokój.
Kolejny minus - PVR wyłącznie w postaci płatnej, w chmurze, bez możliwości użycia własnego dysku USB.
Mieli rację ci, którzy wróżyli "polsatyzację" Netii.
 18  
Ja jako jedyny w.tej grupie bojkotuje platna telewizjie i za 3 miesiąc koniec z dalszym okresem wplat na ich konto
 4  
Było lepiej i taniej z pakietami tematyczny mi teraz jest lipa:( niech się wy pchają ta promocja
 10  
Netia powinna dać informacje dla obecnych klientów co z kanałami nSport+ , Alekino+ , Planete+ , Kuchnia+ , Domo+ , Mini Mini+ , Teletoon+ . Obecnie oferta się kurczy kanałów TV i aplikacji w dekoderze Netia Player . A w nowej ofercie brak elastyczności przy wyborze kanałów TV tak jak było wcześniej a wrzeczywistości będzie drożej . Biorą się za coś co jest niepotrzebne zamiast poprawić jakość TV i wprowadzić 4K . Bo konkurencja już dawno odjechała . A abonenci czekać wiecznie nie będą . Chyba że Netia ma mieć niskobudżetową ofertę dla małowymagających .
 11  
Ta oferta to kpina z klientów ....

Coraz mniejszy wybór i coraz drożej. Znów pod pozorem ciągłego ulepszania oferty, wychodzi jak zawsze - beznadziejnie.....
 10