Łukasz Szewczyk22.07.2020 (13:06)2 komentarze

Własny prąd, niższe rachunki. Grupa Polsat startuje na rynku fotowoltaiki

• Grupa Polsat wkracza na rynek fotowoltaiki.
• Instalacje fotowoltaiczne będą oferowane pod nową marką ESOLEO przez firmę Alledo z Grupy Polsat, która posiada wieloletnie doświadczenie na rynku fotowoltaicznym w Polsce.
• Użytkownicy nowej oferty będą mogli produkować swój własny prąd i obniżyć rachunki za prąd nawet o 95%.
Własny prąd, niższe rachunki. Grupa Polsat startuje na rynku fotowoltaiki
- To kolejna wielka zmiana, jaką proponuje Zygmunt Solorz i Grupa Polsat. Niemal 30 lat temu wystartowała Telewizja Polsat z logiem w kształcie słońca z pierwszą, niezależną ogólnopolską stacją telewizyjną dla wszystkich Polaków. Teraz to już ponad 30 kanałów. Kilka lat później Zygmunt Solorz uruchomił Cyfrowy Polsat, platformę satelitarną, dzięki której telewizja dotarła do każdego zakątka Polski. Dzisiaj jest już w kilku milionach domów. Kilka lat temu wprowadziliśmy w Polsce technologię LTE - szybki i powszechnie dostępny internet w całym kraju. W maju jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy sieć 5G. Dzisiaj rozpoczynamy kolejny etap - chcemy "usłonecznić" Polskę. Wprowadzamy ofertę produkcji własnego prądu ze słońca na masową skalę - mówi Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.
Każdy, kto posiada dom i płaci miesięcznie za prąd ok. 250 zł, korzystając z własnej instalacji fotowoltaicznej przez przynajmniej kilkanaście lat, może zaoszczędzić nawet 100 000 zł. Każdy może skorzystać z 5000 zł dotacji z rządowego programu Mój Prąd - prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - przeznaczonej na zakup instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kWp. Dodatkowo można skorzystać z tzw. ulgi podatkowej termomodernizacyjnej dla osób fizycznych.

ESOLEO to marka firmy Alledo Sp. z o. o., należącej do Grupy Polsat. Oferta obejmuje kompleksowe rozwiązanie w zakresie instalacji fotowoltaicznych: montaż; ubezpieczenie na 3 lata w cenie; internet LTE od Plusa do monitoringu na 3 lata w cenie; 15 lat wsparcia technicznego.

Całość inwestycji realizowana jest "pod klucz" łącznie z przygotowaniem za klienta niezbędnych dokumentów oraz zgłoszeniem do sieci energetycznej. W ramach współpracy z ESOLEO, klient może też otrzymać kredyt na inwestycję w ramach specjalnych ofert banków.

Elementy instalacji ESOLEO, czyli falownik i moduły, dostarczane są przez światowych liderów. Bezpieczny i niezawodny falownik zapewnia największy dostawca falowników na świecie firma HUAWEI, natomiast ultrawydajne moduły fotowoltaiczne wyprodukowane są przez TALESUN, firmę z pierwszej 10 światowego rankingu TIER 1 Bloomberga, który potwierdza wysoką jakość produktów.

Wszystkie instalacje fotowoltaiczne ESOLEO zostały zaprojektowane i przetestowane przez inżynierów, ekspertów od technologii fotowoltaicznej, we współpracy z renomowanymi producentami komponentów.

Oferta ESOLEO będzie dostępna na terenie całej Polski w ponad 1000 punktach sprzedaży i obsługi klienta Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Komentarze (1 - 2 z 2)

A ile to bendzie mnie kosztować, płace 360 złotych na 2 misiunce.
 0  
100000:3000=33,33 lat więc nie piszcie bredni. Nikt przy średnio-wyższych rachunkach nie oszczędzi 100K w kilkanaście lat!
 1