Łukasz Szewczyk09.08.2020 (17:37)6 komentarzy

Play kupił Virgin Mobile Polska

• Play sfinalizował transakcję nabycia udziałów Virgin Mobile Polska
Play
Spółka P4, operator sieci Play i spółka zależna od Play Communications, zawarła Przyrzeczoną Umowę Nabycia Udziałów dotyczącą nabycia 100 procent udziałów w Virgin Mobile Polska od jej wspólników i głównych inwestorów, w tym Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P. oraz Dirlango Trading & Investments Limited. Było to możliwe po spełnieniu wszystkich warunków zawieszających z umowy przedwstępnej, w tym uzyskaniu zgody antymonopolowej Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Virgin Mobile Polska, marka obecna na rynku od 2012 roku, będzie kontynuowała swoją działalność w ramach grupy Play Communications. Jest to druga rozpoznawalna międzynarodowa marka, po Red Bull Mobile, w portfolio Play. Marka jest ceniona wśród klientów za innowacyjne i konkurencyjne oferty, wzorową obsługę klienta i wyróżniającą komunikację.

- Virgin Mobile jest ofertą komplementarną do oferty Play, widzimy wiele synergii które wzmocnią obie marki na poziomie ofertowym, komunikacyjnym i dystrybucyjnym. Planujemy dalej rozwijać tę markę i zwiększać jej udziały rynkowe zarówno w segmencie na kartę, jak i na abonament - powiedział Jean Marc Harion, CEO Play.

Zapłata za udziały VMP, a także przeniesienie ich własności nastąpiły w Dniu Zamknięcia Transakcji. Cena nabycia 100 procent udziałów w Virgin Mobile Polska została ustalona na 13,4 mln EUR (59 mln PLN). Transakcja została sfinansowana ze środków własnych oraz w oparciu o dostępne dla Play finansowanie zewnętrzne

Komentarze (1 - 6 z 6)

Już w maju kupili. Oby tylko zostawili ofertę Fremium 30 minut 30 SMS i 300 MB za 3 zł.
 3  
bredny 12

Obyś się nie zdziwił. Może na początku zostawią, a. I tak za jakiś czas zmienią. W Playu od 15 sierpnia, już jest druga podwyżka cen. Więc nie liczylbym aby to na dłużej zostawili.
 5  
w maju była umowa, w lipcu dostali zgody od urzędów, teraz dokończyli transakcję
 3  
pewnie z czasem virgin stanie sie osobną taryfą pleja , będzie tez mozliwa migracja kodami miedzy virgin a play, i doładowania pleja dla virgin.
 9  
Właściciel Virgin ma niemałe kłopoty więc sprzedaje co się da. Myślał, że w Polsce zawojuje a tu klops. Ludzie nawet nie zauważą zniknięcia tej sieci.
 1  
Zamiast zająć się chu*owym zasięgiem, wolą kupować zdechłych operatorów. No brawo heh
 6