Łukasz Szewczyk27.08.2020 (14:22)15 komentarzy

Vectra poszerza ofertę 4K i zapowiada nową platformę z Android TV

• Sieć Vectra poszerza ofertę o nowy, czwarty już, kanał emitowany w jakości 4K
• Dodatkowo trwają testy nowego dekodera, łączącego zalety telewizji cyfrowej, TV online oraz multimedialnych urządzeń Android TV
Vectra 2014
Vectra, obecnie największy operator telewizji kablowej w Polsce, konsekwentnie rozwija usługi związane z technologią 4K. W ciągu najbliższych dni, do oferty kanałów 4K dołączy kolejna pozycja - Insight TV, czyli kanał dla miłośników sportu, niespotykanych wrażeń i dobrej rozrywki. Produkcje Insight TV to także dokumenty i zdjęcia z najbardziej niedostępnych zakątków świata oraz bohaterowie, którzy codziennie przekraczają bariery ludzkich możliwości. Kanał dostępny będzie w ofercie Vectry na początku września 2020 roku.
Warto przypomnieć, że już od dłuższego czasu Vectra udostępnia w swojej cyfrowej ofercie trzy programy w najwyższej jakości obrazu 4K: Eleven Sports 1 4K oraz Ultra TV 4K i FunBox UHD. Poza dostępem do kanałów linearnych, dekoder 4K umożliwia miłośnikom kina domowego korzystanie z biblioteki w usłudze Vectra VOD, zawierającej treści w ultra wysokiej rozdzielczości. Oprócz tego, użytkownicy mobilnej telewizji od Vectry mają możliwość oglądania 143 kanałów w domu i 129 poza nim, w ramach usługi TV Everywhere na rynku.

Do oferty trafi pierwszy dekoder z platformą Android TV
Już w maju 2020 roku operator zaprosił część swoich klientów do testów nowej usługi, łączącej cechy telewizji cyfrowej, TV Online oraz multimedialnych urządzeń Android TV. Już wkrótce Vectra zaproponuje swoim klientom wolność wyboru, uruchamiając elastyczną platformę pozwalającą na dostęp do tysięcy usług wideo w najwyższej jakości 4K, gier, które mogą być pokazywane na wszystkich telewizorach i innych urządzeniach wyposażonych w ekrany oraz możliwość korzystania z największych platform strumieniujących media.

Urządzenie, które testują klienci operatora jest certyfikowanym przez Google set-top-boksem, oferującym użytkownikowi wszystkie możliwości ekosystemu Android. Użytkownicy otrzymają więc dostęp do wszystkich dodatkowych usług, z których korzystać mogą na smartfonie - mowa tu np. o asystencie głosowym czy obsłudze zaawansowanych gier i aplikacji.

- Przez wiele lat operatorzy telewizyjni czy kablowi postrzegali usługi internetowe jako swego rodzaju konkurencję, a nawet zagrożenie. My uważamy, że operator nie powinien podejmować decyzji za swoich klientów. Naszą rolą jest zapewnienie klientom najwygodniejszych rozwiązań, dzięki którym będą mogli swobodnie decydować w jaki sposób korzystać z ogólnie pojętych usług rozrywkowych - uważamy, że przyszłość leży właśnie w synergii - usług telekomunikacyjnych, telewizyjnych, usług wideo czy gamingowych. Takie możliwości daje Android TV, a dzięki jego integracji z telewizją cyfrową otrzymamy najnowocześniejszą platformę home entertainment na rynku - podsumowuje Tomasz Żurański, Prezes Zarządu Vectra S.A.

Nowa platforma pozwoli na korzystanie z wszystkich dotychczas oferowanych i nowych usług Vectry, w tym:
• kanały linearne i zaawansowane EPG, wraz z możliwością wyszukiwania wideo w oparciu o
preferencje i indywidualny gust
• funkcja CATCH UP - pozwalająca na powrót do programów, które przegapiliśmy
• funkcja START OVER - oglądanie od początku programu, który już się rozpoczął
• ultra bogata biblioteka VOD
• MULTISCREEN - dostęp do treści na różnych urządzeniach
• dostęp do największych platform streamingowych, w tym filmowych i sportowych
• dostęp do platform gamingowych.

Nowe rozwiązanie oparte jest w całości o transmisję IP. Więcej szczegółów na temat nowej oferty Vectra zostanie zaprezentowane już wkrótce, obecnie operator zbiera informacje zwrotne od użytkowników z Poznania, Trójmiasta i Lublina.

Komentarze (1 - 10 z 15)

Ups. I UPC znowu w tyle :D
A taki super miał być ich ten nowy dekoderek 4K...
 19  
Lepiej by wypuścili apkę na tv ten czy tamten z dostępem do internetu... Po co ludziom dodatkowy sprzęt skoro obecne tv spokojnie wyszukują kanały tv kablowej z kartą CAM. Mamy jeden pilot, mniejsze rachunki za prąd - VECTRA pisz aplikację na telewizory jak to robią inni!
 12  
A co z klientami multimedia
 4  
Szkoda, że VECTRA nie dodaje tych kanałów o które prosimy m.in
POLSAT RODZINA HD.
 8  
A może by tak dodać jeszcze:
Polsat Viasat Explorer HD, Polsat Games HD,Polsat Sport NEWS HD,
Polsat Rodzina HD,Polsat Seriale HD, Museum 4K, VH1 Classic
MTV ROCKS - proszę o te kanały - już dawno nic nie dodaliście do oferty.
 0  
Vectra rozwija się technologicznie z 4K a Netia stoi w miejscu wręcz cofie się do tyłu . W Netii brak dekodera 4K brak kanałów UHD a jakość streamingu jest słaba z niskim bitratem . Oglądanie meczy piłkarskich w takiej jakości na dużym telewizorze w Netii to masakra , dodatkowo z 30 sekundowym opóźnieniem sygnału TV .
 15  
W teorii wygląda znacznie lepiej niż ostatnia premiera dekodera UPC. Zobaczymy jak w praktyce to działa.
 5  
@new generation dobrze ze nie cofie się do przodu...
 5  
czy to będzie dekoder internetowy? do podłączenia od dowolnego dostawcy jak w CP? to jest bardzo dobre rozwiązanie
 0  
zróbcie normalne kanały w 4k a nie jakieś nowe których nikt nie będzie ogladał

Polsat Sport 4k niech powstanie a nie jakies nowe kanały na których nie ma co oglądać
 5