Łukasz Szewczyk14.09.2020 (12:30)7 komentarzy

Plus z Grupy Cyfrowy Polsat z największym transferem danych w Polsce

• Według najnowszego raportu przygotowanego przez niezależną firmę analityczną Tefficient dotyczącego mobilnej transmisji danych na świecie klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu w całym 2019 roku, podobnie jak rok wcześniej, przetransferowali najwięcej danych w Polsce.
• Taki wynik daje Grupie Cyfrowy Polsat 5. pozycję w zestawieniu europejskich sieci komórkowych.
Plus Online
Plus jest najbardziej internetową siecią w Polsce. W ubiegłym roku użytkownicy Plusa i Cyfrowego Polsatu przetransferowali aż 1,1 eksabajt danych - najwięcej w kraju. Według zestawienia Tefficient jest to piąty najwyższy wynik w Europie.
Pozostali trzej główni konkurenci zanotowali mniejszy ruch. Na drugim miejscu w Polsce pod względem transferu danych w 2019 r. znalazł się Play - jedyny poza Plusem operator, którego klienci także przesłali ponad 1 eksabajt danych. Trzecią pozycję zajmuje Orange z rocznym transferem na poziomie 920 PB. Najmniej danych w odniesieniu do pozostałych największych telekomów przetransferowali klienci T-Mobile.

„Industry analysis #3 2020 Mobile data – first half 2020”
„Industry analysis #3 2020 Mobile data – first half 2020”.
Wzrost również w I półroczu 2020
W pierwszych 6 miesiącach bieżącego roku klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu przetransferowali ok. 727 PB danych w porównaniu do ok. 530 PB przesłanych w analogicznym okresie 2019 roku, co oznacza wzrost na poziomie 37%. Tym samym Plus i Cyfrowy Polsat znalazły się również najwyżej spośród polskich operatorów w zestawieniu obejmującym transfer danych w pierwszym półroczu 2020 roku.

Zwiększony ruch w sieci jest w dużej mierze konsekwencją zmiany nawyków korzystania z internetu spowodowanej epidemią koronawirusa. Za sprawą trwającej pandemii wiele aktywności dotychczas prowadzonych bez konieczności dostępu do internetu zostało przeniesionych w przestrzeń wirtualną. Zalecenia pozostania w domu zintensyfikowały ruch w sieci. W pierwszym półroczu bieżącego roku za pośrednictwem sieci kontynuowana była m.in. nauka i praca, do internetu przeniosły się także spotkania z bliskimi i współpracownikami, co przełożyło się na wzrost ilości transferowanych danych.

Komentarze (1 - 7 z 7)

To już kolejny raz że mają rekordowe transfery. Ciekawe czy inne sieci wytrzymałyby takie obciążenie
 2  
I o ironio na wsi Plus działa najlepiej, Orange jako tako a Play i T-Mobile mizernie. Zwłaszcza jeśli chodzi o moje tereny i miejscowości na granicy powiatów
 0  
a tmobile kiszka, tyle ciemniali w reklamach a nikt nie chce tam iść :)
 1  
A ja musiałem zrezygnować z internetu Plusa, a2mobile i Aero2 (wszystko na bazie Plusa) z powodu braku zasięgu, 12 km od Częstochowy.
 1  
Może masz lokalnie słabiej bo w pokryciu sygnałem akurat Plus najlepiej sobie radzi
 3  
Korzystałem z odu idu 200 w teorii internet według zapewnień konsultanta Plusa miał być rewelacyjnie szybki, w praktyce szybkość w godzinach szczytu była zbliżona do 1,5Mb przy niewykorzystanym transferze danych (1 kilometr do nadajnika bez przeszkód terenowych) a odpowiedź konsultanta Plusa 1,5 Mb to nie jest prędkość reklamowana. Teoria internet jest super praktyka taki jak 20 lat temu.
 1  
a tmobile kiszka, tyle ciemniali w reklamach a nikt nie chce tam iść :)
t-mobile był na dnie i reklamami reanimowali go, na chwilę stał się 'modny' ale teraz mamy powrót do rzeczywistości i więcej ludzi od nich ucieka niż przychodzi
 2