Łukasz Szewczyk21.09.2020 (9:42)9 komentarzy

Francuski telekom Iliad przejmie sieć Play

• Grupa iliad złożyła ofertę przejęcia akcji spółki Play Communications, właściciela operatora komórkowej sieci Play.
• Złożona oferta będzie wymagała teraz jedynie zgody Komisji Europejskiej.
Francuski telekom Iliad przejmie sieć Play
W poniedziałek (21 września 2020 roku) Grupa Iliad złożyła ofertę przejęcia 100 proc. akcji spółki Play Communications, właściciela 100 proc. udziałów w spółce P4, operatora komórkowej sieci Play. W ramach powyższej oferty iliad zawarł wiążące porozumienie z dwoma głównymi udziałowcami Play Communications, zapewniające przejęcie pakietu kontrolnego Play Communications wynoszącego 40,2 proc. akcji.
Iliad wzywa do zapisywania się na sprzedaż 254 625 876 akcji. Cena w wezwaniu wynosi 39 zł za akcję. Grupa iliad zatrudnia 11 tys. pracowników oraz posiada 26 m,ln klientów we Francji i Włoszech.

W przesłanym do mediów komunikacie spółka przekonuje, że Play oraz Iliad podobnym, nieszablonowym podejściem do rynku telekomunikacyjnego. Obie firmy podjęły wyzwanie zrewolucjoanizowania rynków telekomunikacyjnych, na które weszły dając klientom wolność wyboru w dostępie do usług cyfrowych. Posiadają silne marki oparte o wyraźne pozycjonowanie stosunku wartości do ceny. Innowacyjność, prostota i odpowiedzialność są podstawą strategii firm. Obie firmy weszły na swoje ustabilizowane rynki telekomunikacyjne jako ostatni gracze. Od tamtej pory rozwijały się szybko i obu udało się zostać liderami na swoich rynkach, zachowując wciąż filozofię bycia challengerami.

- Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione podobieństwa i korzyści, Zarząd Play pozytywnie podchodzi do oferty złożonej przez iliad. Widzimy przed nami wiele ekscytujących wyzwań na polskim rynku, takich jak: rozwój technologii 5G, wdrożenie oferty sieci szerokopasmowej, rozwój usług chmurowych oraz zaproponowanie nowego podejścia do telewizji. Cieszymy się, że będziemy mogli podjąć te wyzwania z naszym nowym przyszłym udziałowcem - powiedział Jean-Marc Harion, Prezes Zarządu Play, komentując transakcję.

- Play i iliad mają wiele wspólnego. Obie firmy weszły na ustabilizowane rynki telekomunikacji jako nowe podmioty kwestionując status quo, wprowadzając innowacyjne i proste oferty, które były w najlepszym interesie klientów. Dlatego też połączenie sił obu firm jest logicznym biznesowo ruchem. Po dokonaniu tej transakcji Play wkracza w nowy rozdział. Dokonania zespołu Play na rynku usług mobilnych są doskonałym fundamentem do dalszego rozwoju, w szczególności w segmencie stacjonarnych usług szerokopasmowych i ultra-szybkich usług szerokopasmowych, co do których iliad wniesie swoje doświadczenie. Cieszymy się, że iliad wkracza na polski rynek - powiedział Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad, komentując ofertę przejęcia pakietu kontrolnego.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Play skończył się ok 5 lat temu. Teraz to drogi operator z kiepskimi ofertami.
 18  
patrzac po brandach we francji i wloszech to nic dobrego dla play nie znaczy bedzie nastawienie na zysk i nie niszowych klientow wiec ratuj sie kto moze ;) firma ktora oszczedzan na certyfikacie na domenie korporacyjnej to nic dobrego nie wróży . PLAY R.I.P. znikam z koncem roku.
 12  
Zainstalowałem sobie darmowe 100 GB na wakacje ale szybko zrezygnowałem, bo zżerało mi wszystkie pieniądze i przy koncie 0 zł internet wyłączał się, więc doładowałem znowu kilkanaście zł, które za chwilę zostało pożarte i internet stanął. Zrezygnowałem po kilku GB.
 7  
Sieć francuska banki francuskie - czy zostanie coś polskiego?
 2  
@rob82

Certyfikaty na domenach są, natomiast nie ustawiono na serwerze automatycznego przekierowania z HTTP na HTTPS.
 5  
I będzie jak z Telekomunikacją Polską TP

Przejeli francuzi za pomocą Orange a po kilku latach marka TP znikła z Polskiego rynku

Teraz w Polskich został juź tylko Plus

T-Mobile to niemcy
Orange to francuzi
 0  
Francuskie firmy będą miały 2 duże sieci komórkowe w Polsce - Orange i Play. Tak nie powinno być. Nie powinni dostać zgody, bo zdominują między siebie rynek telekomunikacyjny obcego państwa. To niedopuszczalne!
 5  
Czy frajerzy nie zauważyli, że jak wchodzi nowy operator, czy też zmienia się jego właściciel, to na początku zawsze pozytywnie miesza? Play faktycznie spoczął na laurach, bo kasę robiła mu masa, ale po przejęciu jestem przekonany, że nowy właściciel tchnie trochę świeżości.
 1  
@ Mariusz Dąbrowski
Jaki Plus przecież to nie polska marka tylko żydowska
Margośka z upadłej KO-PO 24.09.2020 (9:22:06)
 2  

Polecamy