Łukasz Szewczyk05.10.2020 (13:07)8 komentarzy

Plus liderem w przenoszeniu numerów w trzecim kwartale 2020

• Plus siódmy kwartał z rzędu utrzymuje pozycję lidera w przenoszeniu numerów wśród czterech największych operatorów infrastrukturalnych.
Plus liderem w przenoszeniu numerów w trzecim kwartale 2020
Wraz z zakończeniem trzeciego kwartału 2020 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował dane na temat liczby pozyskanych i straconych numerów przez operatorów w ciągu ostatnich trzech miesięcy. W tym czasie do Plusa przeniesionych zostało 89 224 numerów. Zabranych zostało natomiast 65 135 - najmniej w porównaniu do pozostałych operatorów infrastrukturalnych, co potwierdza wysoką lojalność użytkowników Plusa. Dodatni bilans na poziomie 24 089 numerów to nie tylko najlepszy rezultat w ostatnich trzech miesiącach, ale także najlepszy wynik wśród wszystkich operatorów telekomunikacyjnych w naszym kraju licząc od początku roku.
Pozostali trzej główni konkurenci zanotowali niższe wyniki. Bilans Orange, jedynego poza Plusem operatora z dodatnim wynikiem, wyniósł 13 409 numerów. Pozostała dwójka, czyli T-Mobile i Play zanotowała ujemne wyniki - odpowiednio 12 941 i 68 649 na minusie.

Najlepszym wynikiem wśród operatorów typu MVNO może pochwalić się Premium Mobile. W ostatnich trzech miesiącach zyskał 20 653 i stracił 5 291 numerów, kończąc kwartał z dodatnim bilansem wynoszącym 15 362 numerów.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Jakoś mnie to nie dziwi. Inne sieci tylko ściemniają w reklamach...
 3  
Ostatnia wielka ściema to 5G. W Plusie śmiga do 600 mbs a u innych max 200 mbs. Czyli prędkość 4G a nie 5G.
 4  
zeby plus smigał na roamingu krajowym to bym sie skusił. wieczny brak zasiegu
 4  
Ostatnia wielka ściema to 5G. W Plusie śmiga do 600 mbs a u innych max 200 mbs. Czyli prędkość 4G a nie 5G.
Takie coś powinno być karalne. Sprzedają 4G wmawiając że to 5G
 3  
Bo plus potanił jakis czas temu pare lat temu abonament byl za 49 a teraz 30,
 2  
Mnie podnieśli bez ostrzeżenia abonament o 100%. Gdyby wcześniej napisali do mnie w tej sprawie pewnie bym u nich został. A tak zabrałem trzy numery. Robili ogromny problem z przeniesieniem numerów. Wymyślali cuda aby mnie do tego zniechęcić. Nie udało się.Dawno temu miałem z nimi problem po przeniesieniu energii elektrycznej do nich. Ja Plusa nie polecam.Mają bałagan i wykazują niechęć do klienta, psocą w umowach a potem trudno to wyprostować, ale jak miałem 4 grosze / tak cztery grosze / niedopłaty to pisali do upartego- to moje zdanie o tej sieci.No i problem z siecią w Wilanowie. Po przejęciu do konkurencji żadnych problemów z zasięgiem nie ma.
 1  
Plus to najgorsza sieć pod względem zasięgu. W mojej okolicy tragedia. Orange i t-mobile jest ok. Najlepiej wypada Play. Na mojej wsi dziura zabita dechami i stoi wieża Play z internetem co leci ok 200 mb/s
 0  
@ rafi
chyba mieszkasz w mojej miejscowosci, bo u mnie jest tak samo
 0