Łukasz Szewczyk23.12.2020 (15:33)3 komentarze

Klienci Plusa z dostępem do VoLTE i VoWiFi

• Plus uruchomił dla swoich klientów abonamentowych oraz klientów ofert na kartę technologię VoLTE (Voice over LTE) oraz usługę VoWiFi (Voice over WiFi).
Klienci Plusa z dostępem do VoLTE i VoWiFi
VoLTE umożliwia realizowanie połączeń głosowych w sieci LTE, połączenie zostaje nawiązane szybciej, a podczas rozmowy użytkownik może nadal korzystać z internetu LTE z niezmienioną prędkością. Zauważalna jest także lepsza niż dotychczas jakość dźwięku. VoWiFi pozwala natomiast na realizację połączeń głosowych oraz przesyłanie wiadomości SMS poprzez sieć Wi-Fi, pozostając w zasięgu sieci komórkowej, będąc poza nim lub gdy jest on ograniczony i to bez konieczności instalowania dodatkowej aplikacji.
Obie usługi dostępne są dla klientów abonamentowych indywidualnych i biznesowych oraz klientów ofert na kartę sieci Plus z włączonym LTE, na telefonach które wspierają technologię VoLTE i VoWiFi. Połączenia realizowane z wykorzystaniem VoLTE nie są dodatkowo płatne i rozliczane są tak, jak dotychczas, zgodnie z posiadanym planem taryfowym. W przypadku korzystania z VoWIFI, także za granicą, użytkownik płaci tak, jak za połączenia wykonywane w Polsce w zasięgu sieci Plus.

Jak skorzystać z VoLTE w Plusie? W tym celu należy posiadać taryfę z włączoną usługą LTE oraz telefon z aktualnym oprogramowaniem systemowym, który wspiera funkcjonalność VoLTE w sieci Plus, mieć aktywną opcję "Połączenia VoLTE" w ustawieniach telefonu oraz znajdować się w zasięgu sieci LTE Plus. O realizacji połączenia poprzez sieć LTE informuje logo VoLTE wyświetlane w górnej części ekranu telefonu. Utrata zasięgu LTE nie powoduje przerwania połączenia. W takim wypadku będzie ono prowadzone w ramach innej, dostępnej na danym obszarze technologii.

Klienci spełniający powyższe warunki mogą aktywować VoLTE dzwoniąc do Działu Obsługi Klienta (z dowolnego telefonu) lub w przypadku klientów ofert na kartę wpisując kod aktywacyjny.

Jak skorzystać z VoWiFi (Wi-Fi Calling+) w Plusie? Z technologii mogą skorzystać abonenci Plusa z aktywowaną transmisją LTE, którzy nawiążą stabilne połączenie z siecią WiFi, posiadają odpowiedni telefon z aktywną technologią VoWiFi oraz włączoną w telefonie funkcjonalność prowadzenia rozmów poprzez Wi-Fi. Pojawienie się dedykowanej ikonki słuchawki ze znacznikiem Wi-Fi na górnym pasku wyświetlacza telefonu informuje o realizacji połączenia przez WiFi.

Usługę można aktywować dzwoniąc do Działu Obsługi Klienta (z dowolnego telefonu) lub w przypadku klientów ofert na kartę wpisując kod aktywacyjny. Aktywacja Wi-Fi Calling oznacza jednoczesne włączenie usługi VoLTE, która jest niezbędna do działania usługi Wi-Fi Calling.

Jeśli podczas rozmowy użytkownik utraci zasięg Wi-Fi, połączenie będzie nadal kontynuowane poprzez sieć LTE w technologii VoLTE, o ile użytkownik aktywował VoLTE i posiada urządzenie, które na to pozwala. Jeżeli korzystający znajduje się w zasięgu sieci 3G lub 2G - rozmowa zostanie przerwana. Za granicą połączenie będzie przerwane w obu przypadkach.

Dotychczas klienci Plusa mieli możliwość korzystania z Aplikacyjnego Wi-Fi Calling+. Usługa jest nadal dostępna dla użytkowników, którzy nie posiadają telefonu umożliwiającego prowadzenie rozmów przez Wi-Fi lub oprogramowanie ich urządzenia nie zostało jeszcze zaktualizowane do obsługi technologii VoWiFi zgodnie z ustawieniami technicznymi sieci Plus.

Komentarze (1 - 3 z 3)

ale maja rozmach w T-Mobile Orange i play maja ta usługe od dwuch albo trzech lat ja jestem w T-Mobile i ciagle z tego korzystam bo u mnie zasiegu nie ma w cale ale posiadam internet swiatłowdowy wiec usłga sprawdza się calkiem swietnie ostanio właczyli mi nawet video romowy coling w Plusie też to jest bo rozmawiałem w ten sposób z mama i dziewczyna które maja plusa i play
pronlemu nie ma nawet polacznie dziala gdy jestemy w LTE ale wolałbym zeby w mojej okolicy powstał nadajnik to w tedy bylo by lepiej musze czekać na 5G
 1  
hahhahaha, zacofana sieć dopiero teraz,w PLAY z rok albo i dłużej jest,dnooooo....
 1  
Juz dawno jest w plusie
 2