Łukasz Szewczyk29.01.2021 (12:58)4 komentarze

TVP Dokument dostępny w Orange

• Kanał tematyczny TVP Dokument jest już dostępny w ofercie Orange.
Kanał TVP Dokument w jakości HD jest pierwszym kanałem tematycznym Telewizji Polskiej skupionym w pełni na tematyce dokumentalnej. Jego misją jest próba ukazania świata takim, jakim jest, a poruszana w nim tematykę skupia się na kwestiach ważnych dla każdego człowieka.
- TVP Dokument stara się przyciągać widzów, którzy szukają prawdziwych emocji, wiedzy oraz produkcji z najwyższej dokumentalnej półki. Pierwsze miesiące nadawania i dużo pozytywnych opinii, które do nas napływają pokazują, że było i jest zapotrzebowanie na kanał z ambitnymi treściami dokumentalnymi. Tym bardziej cieszy mnie, że od dzisiaj jest on dostępny również dla abonentów Orange! - mówi Redaktor Naczelny TVP Dokument, Tomasz Piechal.

Widz TVP Dokument znajdzie w programie wiele znakomitych, utytułowanych filmów oraz serii dokumentalnych - zarówno polskich, jak i zagranicznych, w tym produkcje BBC. Telewizja Polska, jako największy producent i koproducent filmów dokumentalnych w naszym kraju oferuje na antenie TVP Dokument zarówno premierowe obrazy, jak i również dostęp do bogatych zbiorów archiwalnych. W ramach pasma rekonstrukcji cyfrowej TVP (od poniedziałku do piątku po 22:00) pokazywane są niezwykłe materiały dokumentalne, przypominane są także klasyczne telenowele dokumentalne wyprodukowane przez publicznego nadawcę.

- TVP Dokument to ważna pozycja w portfolio programowym Telewizji Polskiej, która od chwili startu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem widzów. Tym bardziej cieszymy się, że kanał który powinien być dostępnym w każdym polskim domu sukcesywnie rozszerza swoją dystrybucję. Orange to ważny partner Telewizji Polskiej, gdyż oferta TVP dociera zarówno do widzów na terenach wiejskich jak również w miastach, zarówno drogą satelitarną jak i z wykorzystaniem łącz światłowodowych - mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP. Ambasadorem TVP Dokument jest m.in. Barbara Włodarczyk, wielokrotnie nagradzana dziennikarka i reportażystka, która od lat przybliża naszym widzom różne zakątki krajów Europy Wschodniej i życie ich mieszkańców. W specjalnym wtorkowym paśmie (godz. 21:10) prezentuje widzom najciekawsze produkcje na temat najważniejszych procesów społecznych i zjawisk politycznych we współczesnym świecie.

Zróżnicowana oferta TVP Dokument opiera się na serialach i filmach dokumentalnych, poruszających tematy społeczne, historyczne, naukowe, polityczne i kulturowe. Popularność i zasięg TVP Dokument wzrasta systematycznie od dnia uruchomienia kanału tj. od 19 listopada 2020 roku.

Abonenci Orange posiadający pakiet Optymalny kanał TVP Dokument znajdą w dekoderach na pozycji 466.

Komentarze (1 - 4 z 4)

VECTRA "śpi"
 2  
ah dobrze
 1  
CP SPI
 2  
A kiedy w CP?
 2