Łukasz Szewczyk21.04.2021 (15:52)8 komentarzy

Internet 1 Gb/s od UPC Polska w kolejnych miastach

• UPC Polska wprowadziło ofertę z internetem o prędkości 1 Gb/s do kolejnych 12 miast w Polsce.
Internet UPC
Kontynuując inwestycje w rozwój nowoczesnej infrastruktury światłowodowej, UPC Polska od początku roku poszerzyło zasięg usług internetowych o prędkości 1 Gb/s o kolejne 390 tysięcy gospodarstw domowych. Do listy miast w jej zasięgu dołączyły: Pabianice, Zielona Góra, Chorzów, Kielce, Kołobrzeg, Wałbrzych, Zabrze, Bytom, Jaworzno, Opole, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie.
- W UPC Polska stale inwestujemy w rozwój nowoczesnej infrastruktury światłowodowej, by oferować klientom najlepszej jakości na rynku dostęp do nielimitowanego internetu w domu. Pozwala on bez ograniczeń zdalnie pracować, uczyć się, korzystać z cyfrowej rozrywki i być w kontakcie z bliskimi, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii. Poszerzenie zasięgu prędkości 1 Gb/s do niemal 3 milionów mieszkań w Polsce, to kolejne potwierdzenie naszej pozycji lidera prędkości oraz stałego dążenia do podnoszenia jakości dostępu do sieci w domu dla naszych klientów - mówi Monika Nowak-Toporowicz, VP, CTIO.

Obecnie prędkość 1 Gb/s od UPC Polska dostępna jest już łącznie dla 2 973 502 mieszkań w 94 miejscowościach w całej Polsce.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Po pierwsze:
dla kogo to 1 Gbs?

Po drugie:
upload 40 Mbs? To są żarty jakieś? Z czym do ludzi?

Dajcie ludziom porządne symetryczne łącze 100 /100 Mbs jak wiele innych operatorów i to zadowoli znacznie więcej klientów. Ta prędkość obsłuży wszystkie serwisy VOD, 4K, 8K i ułatwi wysyłanie danych, Ludzie do szczęścia nie potrzebują downlinku 1 Gbs. Wysyłanie dużych plików w UPC to całkowita porażka. Weźcie się nie ośmieszajcie ....
 20  
korzystałem z vectry i multimedii i te firmy to dopiero dziadostwo. UPC od zawsze najlepszy
 1  
Bez sensu takie łączę przy tak marnym uploadzie. Non stop do mnie wydzwaniają, żeby podnieść prędkość, która spokojnie mi wystarcza. Obecnie mam 400 Mbps / 40 Mbps dla biznesu, które spokojnie wystarczy. Łącze jeśli chodzi o download jest może wysycone "w pikach" tylko do może 50-70%, szybko coś się pobierze i po sprawie. Gorzej jest z uploadem, gdzie pakuje backup na zewnątrz (4 TB) to trochę leci.... Zmieniłbym i dopłaciłbym do łącza 1 Gbps gdybym miał upload chociażby 100 Mbps lub 200 Mbps. Albo wolałbym łącze symetryczne 100/100.
 6  
Mam internet od UPC z prędkością 500 g i wysyłam duże pliki dobrze nic się nie zacina
 7  
To musisz zmienić na Orange światłowód. W opcji 600/100 wysyłka zwykle jest ok 120-130 i stabilna.
 3  
Upc to kpina na prędkości 300 jest na kablu 290 a gdy zamówiłem 1000 na kablu max 540 po wizycie 3 osób tzw techników stwierdzono że nie da się ustawić prędkości 1000 w mojej miejscowośći
 2  
UPC najgorsza firma z jaką miałem do czynienia. Czekam już tylko na koniec umowy i papa...
 4  
Ta to jakiś żart jest, u mnie niby już ma być, ale mam se łaskawie czekać aż zmodernizują sieć toż to ładny żart i kpina z ich strony, pisać że coś jest a tak naprawdę tego nie ma to fajna komedia Bareji.
Aktualnie mam tylko do 500 mb/s i musze czekać. A co do uploadu to jest ok działa , ale wysył już dawno powinni mieć do co najmniej 100 mb/s kto wie może kiedyś to zrobią.
 1