Łukasz Szewczyk17.06.2021 (11:31)2 komentarze

Euro 2020 w TVP 4K w technologii audio nowej generacji Dolby AC-4

• Dolby Laboratories rozpoczął współpracę z Telewizją Polska w celu dostarczenia technologii audio nowej generacji Dolby AC-4
• Współpraca dotyczy kanałów TVP 4K, który udostępniono na czas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej
Kobiety też oglądają piłkę nożną
Od początku turnieju piłkarskiego, TVP zapewnia bezpłatny odbiór w jakości UHD z 49 nadajników, których zasięg pokrywa 90% terytorium kraju. Po intensywnej fazie testów we współpracy z dostawcą infrastruktury Emitelem, sygnał jest nadawany w standardzie DVB-T2 / HEVC. Każdy mecz rozgrywany podczas Mistrzostw jest transmitowany w programie TVP 4K. Wykorzystanie technologii obrazu High Dynamic Range (HDR) oraz dźwięku Dolby Atmos umożliwia polskim fanom piłki nożnej odbiór znakomitej jakości obrazu oraz immersyjnego dźwięku bez żadnych dodatkowych kosztów.
TVP umożliwia widzom również personalizację odbioru, możliwą jedynie dzięki technologii audio nowej generacji Dolby AC-4. Dzięki niej widzowie mogą poczuć stadionową atmosferę w domu, jak gdyby byli w samym sercu akcji wraz z piłkarzami. Ponadto kibice mogą wybierać pomiędzy komentarzem w języku polskim lub angielskim, a także audiodeskrypcją, co jest szczególnie przydatne dla kibiców niewidomych lub niedowidzących.

- TVP jest rynkowym liderem w dążeniu do zapewnienia widzom korzyści płynących z dźwięku nowej generacji Dolby AC-4. Połączenie immersyjnego dźwięku Dolby Atmos, wzmocnienia dialogów, audio deskrypcji i personalizacji języka gwarantuje fanom najbardziej wciągające wrażenia podczas oglądania tego, co bez wątpienia będzie ekscytującym turniejem - mówi Javier Foncillas, Vice President Commercial Partnership Dolby Europe.

TVP jest pierwszym publicznym nadawcą w Europie, który oferuje usługę UHD dla widzów telewizji naziemnej w całym kraju. Telewizja Polska po raz pierwszy nadała eksperymentalną transmisję immersyjnego dźwięku Dolby Atmos w 2018 roku podczas meczu Polska - Litwa przed Mistrzostwami Świata w piłce nożnej.

Emitel, największy operator naziemnej infrastruktury telewizyjnej i radiowej w Polsce, który od ponad 50 lat umożliwia polskim telewidzom dostęp do sygnałów radiowych i telewizyjnych, przeprowadził testy interoperacyjności na szerokim wyborze telewizorów na polskim rynku, aby upewnić się, że jest gotowy na nowy standard nadawania, który wejdzie w życie w 2022 roku. Obecny standard DVB-T zostanie zastąpiony nowym standardem DVB-T2/HEVC z dźwiękiem Dolby Digital Plus (oraz Dolby AC-4 dla UHD).

Aby odbierać sygnał telewizji naziemnej w nowym standardzie, widzowie muszą upewnić się, że ich telewizory są w stanie go obsługiwać. Jeśli nie, mogą zdecydować się na zakup nowego telewizora lub dodatkowego tunera STB. Ponad 75 proc. telewizorów UHDTV, które trafiły do sprzedaży w Europie na początku 2021 r., zawierało funkcję dekodowania Dolby AC-4, oferując nadawcom takim jak TVP pole do innowacji i świadczenia nowych usług.

Komentarze (1 - 2 z 2)

To wszystko zawdzięczamy naszej partii oraz jej łagiewnickiemu młodożeńcowi Panu Kochanemu Jackowi Kurskiemu i jego małżonce.
Niech żyje nasza partia i jej Ukochany Przywódca w 4K

P.S.
Docelowo nasza partia powinna nazwać ten kanał TVP4Kurski

Tyle temacie.


KURTYNA !!!
Konserwatywny intelektualista 17.06.2021 (14:52:51)
 11  
TVP 4K - jakoś mi ta nazwa nie brzmi najlepiej. Kojarzy się z czwartym kanałem "numerycznym" po TVP1, TVP2 i TVP3. Wolałbym, aby ten kanał nazywał się TVP UHD, albo nawet TVP Ultra HD. Byłoby wiadomo, o co chodzi.

Ja w ogóle nie lubię nazwy 4K. Przeciętny Kowalski nie rozumie, o co w tym chodzi. Niektórzy nawet mają skojarzenie z 3D...
Nazwa Ultra HD jest bardziej zrozumiała dla laików. Każdy laik od razu wie, że Ultra HD to jest coś więcej niż HD, takie rozwinięcie HD.
Fan mediów cyfrowych 17.06.2021 (15:09:06)
 12