Łukasz Szewczyk22.06.2021 (15:13)8

Rośnie sieć 5G Plusa. W zasięgu już ponad 13 mln osób w ponad 400 miejscowościach

• Kolejny milion mieszkańców Polski został objęty zasięgiem sieci 5G plusa.
• Tym samym z 5G w Plusie może obecnie korzystać już co trzeci Polak. Superszybki internet 5G oferowany jest ponad 13 milionom osób z niemal 400 miejscowości ze wszystkich 16 województw.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 8 z 8)

12 km od Częstochowy musiałem zrezygnować z sieci Plus, a2mobile i aero2, bo nie było żadnego zasięgu sieci Plus. Może teraz będzie 5G?
 6  
Mam dwuletni smartfon (bez wsparcia 5G) i jakoś nie mam presji, aby już teraz pozbyć się dobrze jeszcze działającego smartfona i wymienić na nowszy tylko ze względu na 5G. Poczekam, aż mój obecny smartfon padnie lub stanie się przestarzały na tyle, że przestaną na nim działać jakieś ważne aplikacje itp. Popieram postęp technologiczny, ale nie należę do osób, które co pół roku wymieniają smartfona dla szpanu przed kolegami.

Powiedzmy sobie szczerze: prędkość oferowana w standardzie 4G jest wystarczająca dla większości zastosowań i wątpię, aby posiadacze nie takich jeszcze starych smartfonów 4G masowo pobiegli je wyrzucać i kupować nowe modele 5G.
 6  
Mnie na razie nie stać na 5G ale gdy stanieją, to na pewno kupię.
 2  
W Polsce nie bylo jeszcze przetargu na częstotliwości 5G, więc o jakim 5G jest mowa? To nie docelowe moduły nadawcze, nie ten zakres częstotliwości i nie to pasmo.

To tymczasowa prowizorka, często polegająca na zmianie logo w komórce z 4G na 5G. Ale pelikany łykają wszystko....
 7  
o to właśnie chodzi
ja mam S20+ 5G (prawdziwe) i niestety w Plusie nie działa
 5  
Rodzi się pytanie, po co w smartfonie prędkości przekraczające 100Mb/s? Tam gdzie wchodzi 5G, zazwyczaj każdy ma dostęp do internetu szerokopasmowego. A na wsiach gdzie ludzie muszą się męczyć z miedzią 8Mb/s jakoś 5G nie rozwija się.
 7  
jakie macie wyniki prędkości na tym super 5G? czy m oże ktoś wkleić z http://speedomat.pl/ albo https://testujpredkosc.pl/ bo u mnie plus niestety kuleje w centrum miasta wojewódzkiego
 2  
co tu gadać o 5G jak ja w domu nie mam żadnego zasięgu PLUSA.
Ale mi technika, fiu, fiu.
 1