Łukasz Szewczyk09.07.2021 (14:56)6 komentarzy

Cellnex Telecom przejął infrastruktury Plusa. Przyspieszenie rozwoju 5G w Polsce

• Grupa Polsat Plus i Cellnex Telecom sfinalizowały transakcję dotyczącą Polkomtel Infrastruktura.
• W efekcie Cellnex Telecom przejął kontrolny pakiet udziałów Polkomtel Infrastruktura.
Cellnex Telecom przejął infrastruktury Plusa. Przyspieszenie rozwoju 5G w Polsce
W czwartek, 8 lipca 2021 roku nastąpiło rozliczenie transakcji, a w efekcie jej zamknięcie i rozpoczęcie nowego etapu dla spółki Polkomtel Infrastruktura, która jest już obecnie pod kontrolą Cellnex Telecom. Grupa Polsat Plus, dzięki partnerstwu z Cellnex Telecom, liczy na przyspieszenie rozwoju technologii 5G i rozbudowy swojej najszybszej, najlepszej i największej sieci 5G w Polsce.
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Cyfrowy Polsat i Polkomtel, wchodzące w skład Grupy Polsat Plus, sprzedały pakiet 99,99% udziałów spółki Polkomtel Infrastruktura sp. z o.o. na rzecz Cellnex Poland sp. z o.o., podmiotu zależnego od Cellnex Telecom S.A. W szczególności transakcja obejmowała pasywne i aktywne warstwy mobilnej infrastruktury Grupy Polsat Plus, na które składa się około 7 tys. lokalizacji oraz około 37 tys. różnych systemów on-air, a także sieć transmisyjna.

To, co należy podkreślić, to fakt, że sieć rdzeniowa Polkomtelu wraz ze wszystkimi częstotliwościami służącymi do świadczenia klientom w Polsce usług w technologii 5G, jak również w technologiach 2G/3G/LTE pozostaje w posiadaniu Grupy Polsat Plus. Grupa i wchodzący w jej skład Polkomtel, jako operator sieci Plus, cały czas będą dostarczały najwyższej jakości treści i usługi telekomunikacyjne swoim klientom indywidualnym, biznesowym oraz hurtowym.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Plus coraz bardziej odskakuje konkurencji z 5G
 12  
Plus coraz bardziej odskakuje konkurencji z 5G
Nawet Plus nie musi się starać bo mija już chyba rok od startu i nadal mają jedyne prawdziwe 5G w PL
 14  
Plus coraz bardziej odskakuje konkurencji z 5G
jakim 5g :> nie osmieszaj sie czlowieku. najgorsza siec pod sloncem, najbardziej zapchana i majaca gdzies swoich abonentow najlepiej by ich tylko windykowala a jak sie cos od nich wymaga to nie da sie
 13  
Nawet Plus nie musi się starać bo mija już chyba rok od startu i nadal mają jedyne prawdziwe 5G w PL
kolejny ktory nie wie ze nie bylo aukcji czestotliwosci 5g :> a to co ma plus to jeden wielki smiech na sali
 11  
Nie ma czegoś takiego jak "częstotliwości 5G", każdy może sobie robić na takich jakie posiada, a Plus ma (a w zasadzie Aero2) pasmo o przyzwoitej szerokości 50MHz na 2600MHz (TDD) i ma tam całkiem porządne 5G.
Nie było aukcji na inne częstotliwości, które można też wykorzystać pod 5G np. około 700MHz czy wysokich 3,5GHz czy tam koło 27GHz czy 40GHz.
częstotliwość 5g 9.07.2021 (21:17:50)
 8  
5 lat temu tak samo mówili o LTE, 4G -szybkość zawrotna mniej jak 40 mbps/s
 4