Łukasz Szewczyk22.09.2021 (8:12)28 komentarzy

Play przejmuje UPC Polska. "Nowe możliwości dla klientów"

• Spółka P4, będąca częścią Grupy iliad właściciel sieci Play,, podpisała umowę nabycia 100 proc. udziałów w UPC Polska
• Zamknięcie transakcji spodziewane jest w pierwszej połowie 2022 roku
• Wartość transakcji 7 mld zł
Play przejmuje UPC Polska. "Nowe możliwości dla klientów"
Liberty Global, jeden z wiodących operatorów usług konwergentnych: telewizji, internetu i usług mobilnych na świecie, ogłosił osiągnięcie porozumienia w sprawie sprzedaży 100 proc. swojej sieci w Polsce należącemu do Grupy Iliad operatorowi komórkowemu Play. Liberty Global zgodziło się na sprzedaż UPC Polska przy wycenie w wysokości 7 mld złotych (1,8 mld USD), z uwzględnieniem długu oraz korekt kapitału obrotowego. Cena sprzedaży odzwierciedla około 9-krotność skorygowanej EBITDY, prognozowanej na koniec 2021 roku i blisko 20-krotność szacowanych na koniec tego roku operacyjnych wolnych przepływów pieniężnych. Realizacja transakcji wymaga spełnienia warunków transakcyjnych oraz odpowiednich zgód regulacyjnych. Obecnie, finalizacja transakcji spodziewana jest w pierwszej połowie 2022 roku.
- Ta transakcja jest kolejnym potwierdzeniem znaczącej wartości opartych na światłowodach sieci HFC w Europie, jak również istotnych korzyści synergii z konwergencji usług stacjonarnych i mobilnych. Działamy w Polsce ponad 20 lat i jesteśmy dumni z naszego wkładu w rozwój polskiej gospodarki cyfrowej i wpływu na społeczeństwo. Chciałbym podziękować i pochwalić cały zespół zarządzający UPC Polska, kierowany obecnie przez Roberta Redeleanu, dziękując za ich ciężką pracę w ostatnich latach. UPC Polska, największy dostawca telewizji kablowej oraz wiodący dostawca trzech usług cyfrowych, oraz Play, który dociera do 99 proc. polskiej populacji ze swoimi usługami mobilnymi, dzięki nowej skali działania, stworzą liczącą się na polskim rynku siłę. Rozumiejąc głęboki sens tego połączenia, będziemy z uwagą obserwować jak ten ogólnopolski czempion oferuje klientom w Polsce najwyższej jakości usługi cyfrowe i internet - mówi Mike Fries, Chief Executive Officer, Liberty Global

Na koniec czerwca zasięg sieci UPC Polska przekroczył 3,7 milionów gospodarstw domowych i 1,5 miliona klientów, którzy korzystali z 1,3 miliona usług internetowych, 1,4 miliona usług telewizyjnych, a także ponad 600 tysięcy usług telefonii stacjonarnej.

- Dziś, jako uznany dostawca najwyższej jakości internetu i cyfrowej rozrywki, UPC zapewnia swoim klientom niezrównaną jakość usług, wyróżniając się jednocześnie bezprecedensowymi wynikami biznesowymi. Od pioniera szybkiego internetu na polskim rynku do niekwestionowanego lidera prędkości, UPC od zawsze nadawał ton innowacjom w branży. Teraz, razem z operatorem Play, stworzy ogólnopolskiego czempiona, który ponownie dokona transformacji polskiego rynku - przekonuje Robert Redeleanu, prezes UPC Polska

Nabycie UPC przez Play wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieci światłowodowe oraz przyczynia się do realizacji wizji i ambicji spółki w zakresie inwestowania w najnowocześniejsze sieci, usługi mobilne oraz szerokopasmowe. Długofalowa ambicja Play zapewnienia łączności na terenie całego kraju, przyczyni się do cyfrowej transformacji polskiej gospodarki i przyniesie korzyści konsumentom indywidualnym oraz biznesowym, dzięki bardziej innowacyjnym i kompleksowym ofertom.

- Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce - powiedział Jean Marc Harion, Prezes Zarządu Play.

Spółka Iliad należy do Grupy Iliad, która działa pod marką Free we Francji, Iliad we Włoszech i Play w Polsce. Play obsługuje ponad 15 milionów klientów, oferując im usługi telefonii mobilnej, internetu oraz telewizji zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym (w szczególności z sektora małych i średnich przedsiębiorstw). Nowoczesna sieć operatora w technologii 4G LTE/5G pokrywa 99% populacji.

- Nabycie UPC Polska odzwierciedla dążenie Play i iliad, aby inwestować w mobilne oraz szerokopasmowe sieci i usługi nowej generacji. Transakcja ta wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową i przyczynia się do realizacji długoterminowej ambicji rozwijania ogólnokrajowej łączności w Polsce. Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom. Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił i powitanie pracowników UPC w rodzinie Play i iliad po uzyskaniu wymaganych zgód - powiedział Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad.

W połączeniu z transakcją, Liberty Global zgodziło się na zapewnienie Iliadowi na okres do czterech lat dostępu do określonych usług, w tym głównie z obszaru sieci i technologii. Ostateczna wartość tej współpracy zależeć będzie od faktycznego poziomu potrzeb ze strony Iliad.

Komentarze (1 - 10 z 28)

Czyli bedzie drożej...
 27  
Czyli znów będą wciskac lepsze oferty na komórki, telefony, office'y, cloudy i inne badziewia ...

.... ale znów wszyscy zapominają że podstawową funkcjonalnością kabłówek to TELEWIZJA kablowa. A UPC pod tym względem stoi w miejscu od wielu lat (brak nowych wartościowych kanałów). Czyli muszę miec Vectre, UPC, Polsat Box i 2 talerze satelitarne na balkonie żeby mieć pakiet wszystkich kanałów TV?

Nie wierzę że zmieni się na lepsze .... Play będzie maksymalizował zyski, czyli ciął koszta .... co oznacza dalszy brak nowości ... Przecież jakoś 7 MLD musi sobie odbić.
 19  
Zawiedziony a po co ci wszystkie kanały. Jeśli chodzi o wszystkie kablówki to mają te kanały co potrzeba. 30 kanałów to max. Reszta zajmuje tylko miejsce
 5  
Masakra tego się nie spodziewałem.
 9  
[quote|1041757=DabfanJeśli chodzi o wszystkie kablówki to mają te kanały co potrzeba. 30 kanałów to max.[/quote]
Zgadzam się, że 30 kanałów wystarcza. Problem z kablówkami polega na tym, że ja nie mogę sobie skomponować pakietów, w których miałbym te 30 kanałów dla mnie ważnych. Ja rozumiem, że to musi kosztować, ale w UPC nie mam możliwości dokupienia tych kanałów. Mogliby zarobić na mnie więcej, ale nie potrafią "wsłuchać się w głos klientów".
Mogliby też zainwestować w oprogramowanie do tych swoich dekoderów, ale tego też nie potrafią.
"Ogólnopolski czempion", do którego inni równają w dół.
Kończę, bo deszcz przestał padać
 16  
Nie dobrze. Play to badziew więc swoją jakość i obsługę klienta mogą dać do upc. Co prawda wsparcie technologiczne ma być 4 lata czyli szansa że zmian na gorsze w tym okresie nie będzie
 11  
Skoro zależy Tobie tylko na 30 kanałach,to po co ci w ogóle kablówka ?.Odłącz UPC i zamontuj sobie zwykłą antenę na balkonie i oglądaj naziemną.Ja płace za kablówkę dużo pieniędzy,więc logiczne że wymagam dużej ilości programów do wyboru,żeby było co oglądać.
 1  
Muszę cię zmartwić ale nie mogę odłączyć UPC bo zwyczajnie go nie mam
 7  
Ale waznejsza jest jakość kanałów a nie ilość
 4  
Straszne.
Francuzi chcą przejąć i zniszczyć Polskę.
Nasza partia musi szybko wysłać Suskiego z ultimatum.

Tyle w temacie.

KURTYNA
Maciej z Radomia popierający PiS 22.09.2021 (16:47:02)
 9