Łukasz Szewczyk24.12.2021 (10:30)2 komentarze

VoLTE najpopularniejszą technologią obsługi połączeń głosowych w T-Mobile

• VoLTE, czyli technologia odpowiadająca za obsługę połączeń głosowych w sieci LTE jest już najpopularniejszą technologią w jakiej klienci T‑Mobile prowadzą rozmowy telefoniczne.
T-Mobile
W listopadzie ponad 51 proc. wszystkich połączeń zrealizowanych w T-Mobile zostało właśnie w tej technologii. Jeszcze w styczniu tego roku ten udział wynosił niecałe 36%. To dobra wiadomość dla klientów, gdyż połączenia w VoLTE oferują wyższą jakość dźwięku i lepszą redukcję niepotrzebnych szumów, niż połączenia w sieciach starszych generacji.
Za wzrost ilości połączeń realizowanych w technologii VoLTE odpowiada udostępnienie jej kolejnym grupom klientów sieci - obecnie jest ona dostępna dla wszystkich klientów T‑Mobile i Heyah niezależnie od rodzaju umowy z jakiej korzystają. Duże znaczenie ma także dostępność odpowiednich telefonów. Od początku 2021 roku nowe modele telefonów wprowadzane do sprzedaży przez T‑Mobile obsługują tę technologię.

Spada popularność sieci 3G i połączeń w niej wykonywanych. Obecnie jest to niecałe 40% wszystkich połączeń, o 12 pp mniej niż na początku roku i obserwujemy, że ten tren spadkowy z miesiąca na miesiąc przyspiesza.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Ciekawe kiedy w T-Mobile będzie 5G bo to co teraz sprzedają pod tą nazwą nawet obok 5G nie leżało
 1  
Orange i Play robią tak samo jak T-M. Wciskają fajkowe 5G
 1