Łukasz Szewczyk10.01.2022 (14:19)6 komentarzy

Netia: Nowa oferta z telewizją i dekoderem 4K

• Netia wprowadziła nową ofertę dostępu do internetu w technologiach światłowodowych z telewizją i dekoderem Netia EvoBox 4K.
Netia dekoder 4K
W poniedziałek (10 stycznia) Netia wprowadziła nową ofertę z treściami 4K i nowym dekoderem Netia EvoBox 4K na łączach własnych. Na wykorzystanie pełni możliwości nowego dekodera Netia EvoBox 4K (m.in. cztery razy szybszy procesor i dwa razy więcej pamięci RAM niż w dekoderze Netia EvoBox; wygodny w obsłudze pilot Bluetooth, który umożliwia umieszczenie dekodera w dowolnym miejscu, np. w szafce), pozwalają zwłaszcza łącza w technologiach światłowodowych. W zasięgu tego typu łączy Netii znajduje się obecnie około 2 mln lokali, a operator intensywnie inwestuje w modernizację kolejnych.
Warto zauważyć, że Netia oferuje 4K we wszystkich, nawet podstawowych pakietach TV. W przypadku dwóch pierwszych, podstawowych pakietów TV (S z 77 kanałami oraz M z 99 kanałami), korzystanie z wariantu 4K, to wydatek + 5 zł miesięcznie w stosunku do standardowej oferty operatora (np. internet do 300 Mb/s z telewizją S już za 50 zł miesięcznie).

Klienci, którzy wybiorą pakiet L (189 kanałów), czyli topowy spośród podstawowych, dostęp do treści 4K wraz z dekoderem Netia EvoBox 4K otrzymają bez dodatkowych opłat. Przykładowo, dostęp do internetu o prędkości do 300 Mb/s i pakiet telewizyjny L 4K przez 3 miesiące dostępny będzie bez opłat, a w kolejnych miesiącach jego cena wyniesie 90 zł miesięcznie (cena dla lokali z zabudowie wielorodzinnej, z rabatem za zgody marketingowe i e-fakturę).

Przyspieszenie dostępu do internetu, to (miesięcznie) koszt dodatkowych 10 zł (do 600 Mb/s) lub 20 zł (do 1 Gb/s).

- Nasza nowa oferta zapewnia najlepszy na polskim rynku stosunek ceny do jakości i zawartości programowej. W cenie, w której inni oferują zwykły dostęp do internetu, Netia zapewnia nie tylko znakomitej jakości dostęp w technologiach światłowodowych, ale również usługi telewizyjne z szybkim, nowoczesnym dekoderem 4K - powiedział Tomasz Dakowski, Dyrektor Generalny Obszaru B2C, członek zarządu Netii.

Telewizyjna oferta Netii to także treści premium (np. HBO, Canal+, Polsat Sport Premium), które klienci mogą elastycznie dostosowywać do własnych potrzeb, nawet gdy korzystają z najtańszych, podstawowych pakietów telewizyjnych. Fanów sportu zainteresuje zwłaszcza promocja na pakiet sportowy, który składa się z 4 kanałów Eleven Sports (w tym Eleven Sports 1 4K) i Polsat Sport Premium (2 kanały i 4 serwisy PPV) w cenie 20 zł miesięcznie.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Netia i Polsat to przecież to samo i wołanie za dekoder 4k 5zl w Netii to śmiech na sali zacznijmy od tego że nie mają kanału 4k bo Eleven 1 to kanał 4k tylko z nazwy bo wciągu tam tego roku na Eleven były 3 wyścigi formuły 1 Polsat sport premium jest jeszcze lepszy bo jak wprowadził dekoder 4k we wrześniu to pokazał jeden mecz ligi mistrzów w 4k przez neta a mógł chociaż po dwa z każdej kolejki .
 5  
Toś to szok 4K w Netii ! z dekoderem evobox lite Polsatu Box przerobionego na Netia evobox 4K i dwoma kanałami ponoć UHD ?! A co z starymi dekoderami netia player pozostawione same sobie bez aktualizacji oprogramowania i brakiem nowych logotypów kanałów oraz brakiem aplikacji radio internetowe i Polsat Box Go . Ciekawe jaka będzie jakość kanałów 4K bo obecnie jakość kanałów HD jest słabej jakości streaming z mocną kompresją i niskim bitrate , fatalnie to wygląda na dużym TV . Poczekamy to zobaczymy jaka będzie jakość i wtedy się zdecyduje albo Netia albo DVB-T2 i Netflix . Bo gdy skończy mi się umowa to kota w worku nie biorę .
 6  
Żenada z tym 4k w Polsce. Drugi rok już trwa III dekada XXIw, a tych kanałów z treściami 4k jest tyle co kot napłakał. Gdzie Polsat 4k? Gdzie HBO 4k?, Gdzie TVP 4k?, Gdzie National Geographic 4k? żeby nie było chociaż po 1 kanale u tych stacji?
Po co te wszystkie telewizory 4k co to codziennie Marian i Barbara kupują?
Technologia dostępna na rynku od ładnych paru lat, a kanałów brak...
 7  
Wszystko fajnie ja mam Netie na Lini Orange i jest ok dzwonili do mnie bo poprosiłem o kontakt i co się okazało że oferta z dekoderem 4K jest tylko dla nowych klientów nie ma narazie możliwości wymiany Neti playera na Evoboxa 4K więc trochę to lipne obecną umowa się musi skończyć i dopiero będzie można może wymienić
 3  
4K w Netii to taka sama parodia, jak ich kanały HD - pozbawiony dynamiki i ostrości obraz, często pikselizujący. I żaden dekoder na to nie pomoże, bo jakość nadawania kanałów tv w Netii jest po prostu żenująco niska.
Niestety, tak jak napisał @Ekspert74, jeśli chodzi o jakość kanałów tv dostępnych w Polsce, jest słabo. Kilka płatnych pozycji 4K, o różnej jakości, do tego dorzucane kanały FTA, żeby oferta wyglądała sensowniej. Z resztą, co tam 4K, jak wciąż wielu nadawców nie jest w stanie zaoferować porządnego Full HD? Na przykład, taki Fight Box - od lat wygląda, jakby był puszczany z VHS!
 5  
Gdzie TVP 4k?
Jesienią tego roku wystartuje kanał TVP 4K w naziemnej DVB-T2. Już na stałe.
 1