Łukasz Szewczyk12.01.2022 (13:50)3 komentarze

T-Mobile zmniejsza ryzyko niechcianego przelogowania się klientów

• Nowa usługa w T-Mobile
• Border Steering, zmniejsza ryzyko niechcianego przelogowania się klientów T‑Mobile do sieci zagranicznych na terenach przygranicznych oraz powstania niespodziewanych kosztów wynikających z tego powodu.
T-Mobile
Usługa Border Steering jest metodą przeciwdziałania logowaniu się użytkowników przebywających w strefach przygranicznych do zagranicznych sieci. W praktyce oznacza to, że gdy klient T‑Mobile znajdzie się blisko granicy, a jego telefon spróbuje zalogować się do sieci operatora zagranicznego, próby przelogowania będą przez kilka minut odrzucane właśnie przez usługę Border Steering.
W tym czasie klient będzie utrzymywany w sieci T‑Mobile oraz otrzyma SMS informujący o tej sytuacji. Dzięki temu klient zyska czas na ew. zmianę ustawień wyboru sieci (wyłączenie roamingu lub ustawienie manualnie operatora) i tym samym uniknie niechcianego logowania do sieci zagranicznego operatora oraz ponoszenia nieoczekiwanych kosztów za połączenia bądź zużycie pakietu danych w sieci zagranicznej. Po kilku minutach powtarzających się prób przelogowania, lub gdy sygnał sieci macierzystej przestanie być dostępny, np. z uwagi na przekroczenie granicy, usługa umożliwi przelogowanie telefonu, jeśli pozwalają na to ustawienia użytkownika.

Usługa Border Steeringu jest darmowa dla wszystkich klientów sieci T‑Mobile Polska.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Świetny pomysł - moze się sprawdzi w przypadku wschodniej granicy ale cała reszta bez sensu zwlaszcza, że połaczenia są tak samo bezpłatne jak z sieci macierzystej a na dodatek łacząc się z siecią roamingową mozemy bezpłatnie dzwonić po całej europie a do reszty świata ponizej złotówki czego zadna macierzysta sieć nie zapewni więc gdybym mieszkał w strefie przygranicznej wykorzystał bym to na maksa uwaqżając żeby nie wpaść w FUP
 1  
Oferują takie wodotryski a tymczasem po aktualizacji telefonu do androida 12 nie działa aplikacja "Mój T-mobile".
Dziwne bo inne aplikacje bez problemu działają.
Tak samo jak ta ich sieć 5g, co to ma wolniejsze transfery niż LTE...heh...
 3  
Qtzu - właśnie o to chodzi... żeby osoby mieszkające przy granicy zachodniej/południowej nie nabijały TM kosztów...
 0