Artukuł sponsorowanyCeneo21.02.2022 (8:00)

Jak wybrać najlepszy sprzęt i akcesoria do gamingu?

Każdy gracz doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, iż aby rozgrywka była jak najbardziej satysfakcjonująca konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się tym profesjonalnie, czy tylko hobbystycznie, powinieneś zapoznać się z przygotowanym przez nas artykułem. Zapraszamy!
Gaming

Sprzęt komputerowy i niezbędne akcesoria dla gracza

Sprzęt komputerowy i akcesoria do grania można podzielić na te absolutnie niezbędne, dodatkowe oraz zupełnie opcjonalne. Wybierając odpowiedni sprzęt warto zasięgnąć profesjonalnej porady tak, aby dokonać właściwej decyzji. Akcesoria i dodatki zawsze możemy wymienić, natomiast sprzęt będący dość sporą inwestycją będzie nam towarzyszyć przez dłuższy czas. Na jaki sprzęt się zdecydować?

Po pierwsze - odpowiedni komputer gamingowy!

Do pierwszej kategorii obowiązkowego sprzętu z pewnością zaliczymy komputer, odpowiednio przeznaczony do obsługi gier. Konieczne jest przeanalizowanie wielu aspektów technicznych i wybranie modelu zapewniającego między innymi:
  • przynajmniej 4-rdzeniowy procesor (a najlepiej 6- lub 8-rdzeniowy),
  • płytę główną dopasowaną do gier,
  • wydajną kartę graficzną,
  • dodatkowy dysk SSD
  • dodatkowy zasilacz itd.
Dzięki temu wybrany przez nas model poradzi sobie z obsługą nawet bardzo wymagających gier komputerowych oraz zapewni świetną jakość grania.

Nie wiesz jaki sprzęt do grania wybrać? Sprawdź ranking komputerów gamingowych

Jeśli nie mamy na tym polu doświadczenia warto zasięgnąć wiedzy u odpowiedniego źródła i skorzystać z pomocy profesjonalnych graczy lub specjalistów od tego typu sprzętu. Możemy również zapoznać się ze specjalistycznie przygotowanym rankingiem komputerów gamingowych. Zawiera on w sobie nie tylko nazwy wybranych modeli uplasowanych w zestawieniu, ale także ich dokładną specyfikację i charakterystykę, niezwykle przydatną podczas wyboru pasującego urządzenia.

Ranking komputerów gamingowych to niezwykle pomocne zestawienie, szczególnie w momencie, gdy dopiero rozpoczynamy tutaj swoją przygodę lub poszukujemy ciekawych nowinek na rynku. Do wybranego komputera konieczne jest dopasowanie odpowiedniego monitora, który umożliwi kompleksowe odtwarzanie obrazu w wysokiej jakości i rozdzielczości. Tutaj również warto zdać się na polecenia doświadczonych osób.

Jaki fotel gamingowy do 400 zł wybrać?

Duże znaczenie podczas wielogodzinnej rozgrywki ma odpowiednio dopasowany fotel gamingowy. Ten wybór ma o tyle istotne znaczenie, iż odpowiednio dobrany zapewnia właściwe oparcie dla poszczególnych części kręgosłupa oraz możliwość dowolnej regulacji. Dlatego też warto zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii, takich jak między innymi głębokość siedziska fotela czy posiadane podłokietniki. Nie warto więc oszczędzać wybierając tego typu sprzęt, dlatego też zdecydowanie się na fotel gamingowy do 400 zł nie powinien nikogo dziwić. Na rynku znajdziemy o wiele droższe propozycje, które odznaczają się dodatkowymi parametrami technicznymi i wieloma udogodnieniami. Jednak wbrew pozorom fotele gamingowe do 400 zł również zapewnią nam wysoki komfort i wygodę podczas grania. To w zupełności wystarczające propozycje zarówno na początkujących jak i zaawansowanych graczy.

Akcesoria gamingowe - które z nich będą niezbędne?

Oprócz niezbędnego sprzętu warto zaopatrzyć się w akcesoria. Dopasowanie odpowiedniej jakości myszki, klawiatury, słuchawek, czy głośników zapewni o wiele bardziej komfortową grę. Warto zadbać o jak najlepsze parametry techniczne poszczególnych urządzeń, bowiem nawet najmniejsze różnice podczas użycia mogą wpływać na grę. Dlatego też warto kompleksowo podejść do wyboru sprzętu i akcesoriów gamingowych. Mamy nadzieję, że dzięki tym prostym wskazówkom proces ten będzie o wiele prostszy.

Więcej porad eksperckich dotyczących sprzętu techonologicznego, wszelkiego gamingu oraz rozrywki, znajdziesz na portalu ekspert.ceneo.pl. Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami o grach, filmach czy serialach!