Łukasz Szewczyk11.03.2022 (9:36)22 komentarze

Play otrzymał zgodę na przejęcie UPC Polska. "Stworzymy silnego operatora"

• Komisja Europejska wyraziła zgodę na nabycie przez P4, właściciela sieci Play, spółki UPC Polska
Siedziba UPC
We wrześniu 2021 roku spółka P4 będąca częścią Grupy iliad, podpisała umowę nabycia UPC Polska, będącej częścią Liberty Global, w ramach transakcji o wartości 7 mld zł. Zgoda Komisji Europejskiej jest kluczowym warunkiem pozwalającym na sfinalizowanie umowy w przybliżonej dacie 1 kwietnia 2022 roku, zgodnie z ustaleniami stron.
- Pozytywna decyzja Komisji Europejskiej daje zielone światło do sfinalizowania transakcji i stworzenia zupełnie nowej jakości dzięki połączeniu najlepszych usług mobilnych, stacjonarnych i telewizyjnych na polskim rynku telekomunikacyjnym. Koncentrujemy się na przygotowaniu integracji Play i UPC oraz bardzo cieszymy się na współpracę z zespołem UPC. W tych trudnych i niepewnych czasach Play i UPC już pokazały, że łączą siły, aby wspierać obywateli Ukrainy. A wkrótce wykorzystamy potencjał obu organizacji do realizacji naszego strategicznego celu, jakim jest stworzenie silnego operatora konwergentnego w Polsce - powiedział Jean Marc Harion, Prezes Zarządu P4 Sp. z o.o.

W następstwie otrzymanej decyzji, strony transakcji pracują nad podpisaniem finalnej umowy i dokonaniem rozliczeń finansowych w możliwie najkrótszym czasie, zgodnie z umową SPA.

Nabycie przez P4 UPC Polska, największej pod względem przychodów spółki Liberty Global w Europie Środkowo-Wschodniej, otwiera nowe możliwości w obszarze usług konwergentnych dedykowanych klientom indywidualnym i biznesowym na polskim rynku. Transakcja realizuje także chęć przyspieszenia inwestycji w sieci światłowodowe oraz przyczynia się do wdrożenia wizji i ambicji spółki w zakresie inwestowania w najnowocześniejsze sieci, usługi mobilne oraz szerokopasmowe.

Komentarze (1 - 10 z 22)

Mam nadzieje tylko że teraz Play uzupełni niepełną ofertę programową UPC i doda brakujące programy takie jak,SCI FI,13 Ulica,Novelas+,Eleven4
 16  
Porażka ....

To tylko będzie koszenie kasiory i naciąganie nowych klientów.
Tylko "weź komorkę, weź komórkę" .....
Obecnych klientów jak i ofertę TV będą mieli gdzieś.

UPC = Ubogi Pakiet Catv
 9  
aby tylko ceny tv+internt poszly w dół... bez tego ludzie zyskaja furtke do ucieczki a play nadal bedzie oferowac internet na kablu sieci vectra vel multimedia
 4  
Ceny w UPC są dobre chyba że ktoś od lat ma usługi i nic z tym nigdy nie zrobił nie wykonał żadnego ruchu, to wtedy mogła co jakiś czas o parę złoty iść w górę abonament za pakiet.
 1  
Super też byłoby gdyby obecni klienci UPC mogli korzystać z ich serwisu Play now
 1  
Mam nadzieje że będzie można w ramach tego zerwać umowę z UPC
 11  
szkoda że vectra nie przejęta była przez PLAY noże oferta programowa była by lepsza ?
 0  
Światłowód (oraz 5G) = Cloud Gaming :)
 4  
Obawiam się że nie pozostanie już żadna dobra kablówka na rynku po tym ruchu. UPC jest jakie jest i można wiele narzekać na braki kanałów tv, ale to i tak najlepszy operator wśród tych największych, a do tego można było ugrać niezłe ceny w dziale utrzymaniowym, w tym na pakiety premium tv np po 1 zł albo po 5 zł. Takich opcji cenowych nie mają nigdzie.
 5  
Cóż, wszystko zmierza w stronę przeciętnych ofert dla przeciętnych klientów. Budżetowy Polsat jak przejął Netię, to zrównał jej standardy (i tak średnio wysokie) do swoich, niższych. W przypadku UPC i Play spodziewam się tego samego, czyli przejścia w stronę Play Now jako bazowej usługi telewizyjnej.
W kwestii usług i ich jakości na najlepszej pozycji stoją operatorzy, którzy są w stanie zaoferować FTTH, eliminując w ten sposób wąskie gardła w swojej sieci. Popularne FTTB niestety ma swoje ograniczenia, a DVB-C funkcjonujące w części sieci operatorskich to już w ogóle balast ciągnący w dół.
 6