Łukasz Szewczyk22.03.2022 (10:58)brak komentarzy

SES i Canal+ rozszerzają współpracę. Nowa umowa o świadczenie usług naziemnych

• Nowe usługi dostarczania sygnału zapewnią wysoką jakość transmisji odbiorcom w całej Europie
SES i Canal+
SES i CANAL+ rozszerzyły swoją współpracę w ramach długoterminowej umowy na dostarczanie sygnału na pozycji 19,2°E, dotyczącej płatnego pakietu francuskich kanałów Canal+. Nowa umowa obejmuje usługi dostarczane z dwóch teleportów w Betzdorf w Luksemburgu, a od 2023 roku z Monachium w Niemczech. Podkreśla także duże znaczenie i obopólne korzyści z zapewniania abonentom Canal+ w sposób nieprzerwany treści o doskonałej pod względem wizualnym jakości.
Zgodnie z obecną umową dotycząca transmisji satelitarnej zawartą pomiędzy SES i Canal+, satelity SES będą dostarczać płatne treści ponad 10 mln abonentów w Europie i Afryce do końca dekady. SES i Canal+ współpracują od 1995 roku. Canal+ wykorzystuje transpondery na trzech pozycjach orbitalnych: 19,2°E, 23,5°E i 22°W.

- Rozszerzając naszą współpracę z SES o usługi naziemne, zapewniamy sobie możliwość docierania do możliwie najliczniejszego grona odbiorców w najbardziej niezawodny sposób - powiedział Philippe Rivas, dyrektor ds. dystrybucji w Grupie Canal+.