Łukasz Szewczyk25.05.2022 (10:28)9 komentarzy

Vectra z internetem światłowodowym do 10 Gb/s

• Vectra wprowadza do swojej oferty dwie nowe prędkości Internetu światłowodowego, tj. 2,5 Gb/s i 10 Gb/s.
• Nowa oferta na start w 9 miastach
Vectra
Vectra dołącza do nielicznego grona dostawców usług Internetu na świecie oferujących tak zaawansowaną usługę opartą o technologię XGS-PON. Umożliwia ona symetryczny transfer danych z prędkością nominalną 10 Gb/s.
- Vectra od zawsze poszukuje innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które umożliwiają świadczenie usług na wyższym poziomie, zarówno pod względem ich parametrów technicznych jak i jakości. Dzisiaj oddajemy w ręce naszych klientów technologię przyszłości - Internet z prędkością do 10 Gb/s - komentuje Michał Bartkowiak, Prezes Zarządu Vectra S.A.

Oferta nowych prędkości Internetu od Vectra skierowana jest do zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują ponadprzeciętnych transferów danych, zarówno w zakresie pobierania, wysyłania, jak i niskiego pingu. Jest to produkt dedykowany graczom, informatykom, artystom, grafikom, producentom muzycznym i filmowym, czy użytkownikom korzystającym z różnego rodzaju platform streamingowych, którzy jednocześnie korzystają z usług w domu.

Pełne skorzystanie z możliwości nowych usług wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń, w tym tych wykorzystywanych bezpośrednio przez użytkowników końcowych. Zastosowana przez Vectra technologia XGS-PON 10G umożliwia nominalny transfer danych z prędkością 10 Gb/s. W testach przeprowadzonych przez zespół inżynierów Vectra, przy wykorzystaniu sprzętu możliwego do skonfigurowania przez użytkownika indywidualnego, osiągnięto symetryczny transfer danych na poziomie 8,1 Gb/s.

Z oferty nowych prędkości opartej o łącza światłowodowe w technologii Fiber-To-The-Home (FTTH) już w czerwcu będą mogli skorzystać mieszkańcy wybranych obszarów w 9 miastach, w tym: Warszawie, Gdyni, Gdańsku, Wrocławiu i Olsztynie. Oferta cenowa nowych usług zostanie opublikowana wraz z komercyjnym startem w czerwcu br.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Jeżeli osiągnięto max 8,1 to dlaczego to nazwali do 10gb ,ciekawe.
 3  
To masz problem, swiegoczasu dawano usługi internetowe ze zwrotem "Internet do...." i jakoś było dobrze , teraz robisz ździwienie.
Jak dawali usługi interetowe np: do 20mb/s , a miałeś ledwo 1...3mb/s to było dobrze. Myśle,że wielu tak ma nawet teraz..
 6  
[email protected] Ja problemu nie mam, ale słowo ,,do" oznacza że taką predkosc osiągnięto chociażby w testach ,a reszta zależy już od punktu a tu takiej prędkości nie zdołali osiągnąć, dlatego napisałem że to ciekawe.
 6  
A po co az tyle komu...300,600mb jest ok.
Zagranie tylko marketingowe
 4  
A GDZIE NOWE KANAŁY ???
KIEDY NOWE KANAŁYU
 1  
może wtedy kiedy abonenci odejdą do konkurencji ,wtedy obudzą się i dołożą może kanały ?
 3  
do domu spokojnie 50MB starczy
 2  
Zalezy do czego uzywasz, do przegladania Pudelka to nawet za duzo.
 2  
Posiadam symetryczne 1/1Gps realne 930/930Mbps zastanawialem się czy wziąć szybsze łącze ale nie ma to absolutnie sensu, po pierwsze routery 99,9% mają WAN i LAN 1Gbps, switche, karty LAN w normalnych celach to także 1Gbps. Budując dom wkładałem kable 5e ekranowane, wówczas patrzono na mnie jak na kosmitę , nie myśląc o CAT 6a czy 7 lub 8 czy optycznym. Generalnie przerost wartości nad treścią, bardziej marketing lub wpięcie jednego urządzenia końcowego w ich PON np jako serwer hosta. Pobieranie z google czy ma soft leci po 100Mbps, większość nie pozwala na pobieranie szybszego niż 200Mbps. Wifi mimo marketingowego blisko 3Gbps generuje prędkość ok 600Mbps

Reasumując, łącze 1Gbps w zupełności wystarczy. Znam firmę która zatrudnia 240 ludzi, biurowiec i internet 20Mbps ;)
 2