Łukasz Szewczyk01.06.2022 (16:48)1 komentarz

Nexera nabyła infrastrukturę światłowodową od Fan-Texu

• Nexera konsekwentnie rozszerza zasięg swojej sieci szerokopasmowej.
• Hurtowy operator telekomunikacyjny zakupił infrastrukturę światłowodową od firmy Fan-Tex, operującej w województwie warmińsko-mazurskim.
Nexera nabyła infrastrukturę światłowodową od Fan-Texu
Umowę podpisano w maju 2022 roku i jest to piąta tego rodzaju transakcja hurtowego operatora światłowodowego. W zasięgu nabytej przez Nexerę doziemnej sieci znajdzie się ponad 11 tysięcy gospodarstw domowych w Ełku i okolicach, Olecku oraz Kowalach Oleckich. Długość przejętej infrastruktury to ponad 140 km. W najbliższej perspektywie Nexera będzie prowadzić działania mające na celu integrację pozyskanej sieci, co umożliwi jej udostępnienie w modelu hurtowym wszystkim zainteresowanym operatorom detalicznym. Mieszkańcy zyskają w ten sposób dostęp do szerokiego wachlarza usług telekomunikacyjnych, oferowanych przez wielu operatorów.
- Wybierając kontrahentów, stawiamy przede wszystkim na sprawdzonych, operujących lokalnie partnerów. Zakupy i integracja istniejącej infrastruktury światłowodowej to, obok inwestycji własnych, kluczowy element rozwoju sieci dostępowej Nexery. W wyniku akwizycji sieci Fan-Tex w naszym zasięgu znalazły się kolejne gospodarstwa domowe z Regionu Warmii i Mazur. Od tej pory mieszkańcy, którzy mają dostęp do naszej infrastruktury, zyskają niespotykaną dotąd swobodę wyboru spośród szerokiej cyfrowej oferty kilkunastu dostawców korzystających z naszej sieci - mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

Do tej pory Nexera zakupiła infrastrukturę od czterech lokalnych ISP (Telcent, Uninet, Symetra i IT Partners Telco), działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Do końca 2022 roku w zasięgu najnowocześniejszej sieci światłowodowej operatora znajdzie się blisko 1 mln gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół zlokalizowanych w czterech Regionach: Świętokrzyskim, Warmii i Mazur, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Łódzkim. Zabudowania mieszkalne, firmy oraz wszystkie instytucje, które znajdują się w zasięgu sieci Nexery, mają możliwość dostępu do szybkiego internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Szkoły i jednostki edukacyjne mające dostęp do infrastruktury operatora mogą korzystać bezpłatnie z szerokopasmowego łącza w ramach projektu OSE.

Na koniec pierwszego kwartału 2022 roku w zasięgu sieci Nexery znaleźli się mieszkańcy ponad 300 tys. gospodarstw domowych, zlokalizowanych w ponad 2,7 tys. Miejscowościach.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Szkoda, że w mojej gminie wszędzie naokoło rozbudowują infrastrukturę a w mojej miejscowości nie. Choć jest to druga największa miejscowość w gminie.
 1