Łukasz Szewczyk08.07.2022 (10:24)1 komentarz

Play inwestuje technologie wideo online i przejmuje Redge Technologies

• Play nabywa udział większościowy w Redge Technologies
• Operator kontynuuje rozwój spółki w obecnych obszarach działalności
Play inwestuje technologie wideo online i przejmuje Redge Technologies
Play, będący częścią Grupy iliad, nabył 92,5% udziałów w spółce Redge Technologies - wiodącym dostawcy rozwiązań wideo online w Europie Wschodniej. Redge Technologies zachowa swoją odrębność organizacyjną i będzie kontynuowało dotychczasową strategię produktową, jak również rozwijało nowe obszary działalności zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Skład zespołu zarządzającego spółką nie zmienia się, a Przemysław Frasunek, jej założyciel, pozostaje na stanowisku prezesa na kolejną 5-letnią kadencję, utrzymując pozostałe 7,5% udziałów.
Redge Technologies, działając na rynku od 2007 roku, rozwija i dostarcza rozwiązania najnowszej generacji do dystrybucji treści wideo linearnego i na żądanie. Jednym z jego flagowych rozwiązań jest kompletna, wysoce skalowalna oraz niezawodna platforma technologiczna pozwalająca partnerom na tworzenie szerokiej gamy usług wideo, w tym rozwiązań OTT oraz IPTV. Spółka oferuje także rozwiązanie zapewniające zaawansowaną ochronę przed masowymi cyberatakami. Klientami Redge Technologies, poza Grupą iliad oraz Play, są duże firmy mediowe i operatorzy telewizyjni: Grupa TVN Warner Bros Discovery, Grupa TV3, Telewizja Polska, Ringier Axel Springer Polska, Vectra, Canal+ i NASK.

Trwająca od 2007 r. współpraca z Play rozszerzy się, czego efektem będzie dalszy rozwój platformy PLAY NOW. Jednocześnie przed Redge Technologies otwierają się nowe możliwości rozwoju na rynkach europejskich poprzez połączenie sił z Grupą iliad, szóstą co do wielkości grupą telekomunikacyjną w Europie.

Komentarze (1 - 1 z 1)

A ja cały czas nie mogę wziąć Canal+ na 6 miesięcy mimo że mam w umowie. Co ciekawe nie potwierdza mi też pakietu Extra. Ten drugi będę próbował z przeglądarki. Nie wiem czy box w tym nowej szacie te problemy czy to przez to że nie oddałem starego i to on nadal jest głównym sprzętem.
 3