Łukasz Szewczyk01.08.2022 (10:48)brak komentarzy

Gazeta.pl z nowym projektem reportersko-fotogrficznym. "SMS: Świat skończył się dzisiaj"

• Wybuch wojny w Ukrainie diametralnie zmienił otaczającą nas rzeczywistość.
• Projekt reportersko-fotograficzny "SMS: Świat skończył się dzisiaj" to próba zrozumienia tego, co dzieje się wokół poprzez rozmowę.
"SMS: Świat skończył się dzisiaj”
- Anna Alboth i Karol Grygoruk od lat zajmują się tematem kryzysu uchodźczego w Europie - mówi Anna Budyńska, redaktorka naczelna Weekend Gazeta.pl. - Trudno znaleźć osoby, które lepiej rozumieją tragiczne konsekwencje współczesnych wojen. Dlatego właśnie ich poprosiliśmy o zebranie historii oraz pokazanie osób z Ukrainy i Polski, którym wojna zabrała "stare" życie. Chcieliśmy podkreślić, jak różne i wielowymiarowe są to doświadczenia, bo wojna, nawet gdy nie jesteśmy na linii frontu, dotyka każdego z nas.
Projekt reportersko-fotograficzny "SMS: Świat skończył się dzisiaj" poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak zmieniła się nasza rzeczywistość pod wpływem wojny w Ukrainie. Poprzez spotkania z bohaterami z często odmiennych światów Anna Alboth i Karol Grygoruk pokazują, że konflikt dotyka każdego z nas. Reportaże i zdjęcia dostępne są na stronie Weekend.Gazeta.pl od poniedziałku, 1 sierpnia. Materiały w wyjątkowy sposób graficzny zbiera i pokazuje dedykowana strona, na której można przeczytać treść wiadomości SMS, jakie bohaterowie reportażu otrzymywali zaraz po wybuchu wojny.

- "SMS: Świat skończył się dzisiaj" to próba zrozumienia, co się dzieje wokół nas w tych ostatnich miesiącach - tłumaczy Anna Alboth. - Pytamy bardzo różnych ludzi o to, co czują, na co mają nadzieję i czego się boją. Rozmawiamy z Ukraińcem, który już od lat mieszkał w Polsce; rozmawiamy z romską uchodźczynią, która przyjechała do Warszawy; rozmawiamy z polsko-białoruską artystką; z polską społecznicą, której rodzina zaprosiła do siebie rodzinę ukraińską; rozmawiamy z reporterem, który nie może do Ukrainy przestać jeździć.