Artukuł sponsorowanyZabezpieczeniaPoznan.pl31.08.2022 (13:00)

Wideodomofon z aplikacją - jaki model wybrać?

Często przebywasz poza domem lub firmą? A może chcesz znacząco podnieść wygodę użytkowania nieruchomości? Zapewne słyszałeś o urządzeniach takich jak domofony i wideodomofony?
Wideodomofon 5tech
Wideodomofony często kojarzone są jako urządzenia, dzięki którym możemy otworzyć furtkę lub bramę oraz podejrzeć osoby wchodzące do budynku. Nic bardziej mylnego, aktualnie wideodomofon to wszechstronny sprzęt, który posiada spore możliwości. Systemy wideo domofonowe, pozwalają na znacznie więcej.
Poniższy artykuł to wprowadzenie do tematyki skutecznej ochrony, pamiętajmy jednak, że nie ma uniwersalnych rozwiązań, które sprawdzają się u każdego.

Wideodomofon - z czego się składa?

Wybierając zestaw, zazwyczaj składa się on z powtarzalnych elementów. Niezbędne będzie zastosowanie stacji bramowej, monitora do wideodomofonu, oraz zasilacza zbiorczego lub switcha. Posiadając te elementy, musimy również posiadać odpowiednią instalację. Mamy kilka opcji do wyboru.

Przewód ethernet - umożliwi podłączenie niemal każdego urządzenia dostępnego na rynku. Możemy podłączyć zarówno wideodomofon 5tech, wideodomofon Vidos, wideodomofon ip HIKVISION, wideodomofon cyfrowy dahua.

Przewód domofonowy dwużyłowy, umożliwi podłączenie systemów duo. Jest on często wykorzystywany w momencie, jeśli posiadamy stary domofon, który chcemy wymienić na wersję wyświetlaczem.

Przewody wielożyłowe. Wówczas zalecamy kontakt ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań, aby dokładnie oszacować możliwości okablowania i skorzystać z darmowej opcji wyceny i doboru odpowiedniego wideodomofonu.

Ostatnia opcja to wideodomofon bezprzewodowy wifi, dzięki któremu możemy ominąć okablowanie. Pamiętajmy jednak, że konieczne będzie podłączenie zasilania a sam zasięg bezprzewodowy jest bardzo ograniczony. Musimy również pamiętać o przeszkodach między switchem a urządzeniami, które mogą ograniczać komunikację.
Wychodzimy z założenia, że zawsze bardziej pewny, będzie wideodomofon przewodowy, który zapewni stabilne działanie.

Obsługa wideodomofonu ze smartfona - o co chodzi?

Wideodomofony umożliwiają nie tylko bieżący podgląd i sterowanie systemem w domu. Dzisiaj sprzęt pozwala na pełne sterowanie z poziomu aplikacji. Dla użytkownika oznacza to wygodę i bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo, ponieważ widzisz wszystkie osoby, które miały kontakt z Twoim budynkiem.
Możesz też sprawdzić kuriera, czy nie zostawia porzuconych przesyłek pod drzwiami. Często zdarzają się sytuacje sporne i zaginione przesyłki w firmie.

W Zabezpieczenia Poznań, wideodomofon połączony z monitoringiem pozwolił uzyskać odszkodowanie od przewoźnika za niedostarczone przesyłki, które kurier pozostawił samodzielnie pod drzwiami i podpisał się za naszych pracowników.

Wideodomofony pozwalają także na rozbudowę o dodatkowe kamery przemysłowe, zdalne otwieranie furtki i bramy, czy przeglądanie zapisanych wcześniej zdjęć i filmów w pamięci urządzenia z dowolnego miejsca na świecie.

Prawdziwym bestsellerem jest połączenie wideodomofonu z funkcjami monitoringu. Umożliwi to pełny dozór posesji i znacząco podniesie bezpieczeństwo czy pomyłki w firmie. Jeśli szukasz porady lub gotowego zestawu, koniecznie odwiedź sklep ZabezpieczeniaPoznan.pl lub sprawdź kanał YouTube Zabezpieczenia Poznań.

Monitor wideodomofonu
Monitor wideodomofonu

Monitoring Domu - czy wystarczy sam wideodomofon?

Monitoring kojarzony jest z systemem kamer przemysłowych. Jeśli interesuje nas pełne zabezpieczenie budynku, warto połączyć oba systemy w jedną całość. Ograniczeniem samego wideodomofonu jest chociażby niska rozdzielczość monitora, która pogorszy jakość z kamer megapikselowych. Musimy również pamiętać, że wideodomofon posiada tylko kartę pamięci, co przekłada się na krótki czas zapisu w pamięci urządzenia. Niewątpliwie bardziej profesjonalnym rozwiązaniem są zestawy kamer, dzięki którym możemy wybrać odpowiednie kamery a sam monitoring będzie rejestrowany przez zdecydowanie dłuższy czas.

Jak dobrać wideodomofon i na co zwrócić uwagę?

Wybierając wymarzony model, pamiętajmy o wymiarach słupka. Możemy zastosować stacje bramowe podtynkowe lub natynkowe. Jeśli posiadasz zbyt wąski słupek, zwracaj zawsze uwagę na dokładne oznaczenia i wymiary aby sprzęt nie wyglądał tandetnie.

Jeśli posiadasz bloczki betonowe i odpowiednią dziurę, możesz wybrać panel podtynkowy wideodomofonu lub zastosować skrzynkę na listy z wideodomofonem i szyfratorem. Świetnym rozwiązaniem będzie skrzynka na listy z wideodomofonem 5tech lub Vidos. Oba urządzenia zdecydowanie podnoszą prestiż budynku i wyglądają zniewalająco. Dodatkowym atutem jest możliwość pomieszczenia korespondencji nawet w większym wymiarze.

Wideodomofony dwurodzinne lub wielorodzinne umożliwiają podłączenie wielu monitorów. Częstym błędem jest kupno stacji jednolokatorskiej i zastosowanie kilku monitorów chcąc je oddzielnie rozdzielić. Aby każde pomieszczenie lub mieszkanie komunikowało się oddzielnie, musisz wybrać stacje bramowe wieloabonamentowe.

Ile kosztuje wideodomofon z obsługą na telefonie?

Średnie ceny urządzeń to ok 1500-2000 zł. Podstawowe modele HIKVISION zaczynają się od 1000 zł. Pamiętajmy jednak, że najtańsze rozwiązania, nie zawsze posiadają wszystkie niezbędne funkcje.

Częstą pułapką jest zastosowanie wideodomofonu z jednym przekaźnikiem, którym możemy wysterować tylko furtkę lub bramę, natomiast nie możemy go rozbudować o kolejny przekaźnik. Najtańsze wideodomofony mogą również posiadać niestabilną aplikację mobilną, wąski kąt widzenia z panelu, lub niskiej jakości kamerę w panelu zewnętrznym oraz kiepskiej jakości monitory, które zniekształcają obraz.

Jaki wideodomofon wybrać?

Rekomendujemy znanych producentów, którzy posiadają solidną aplikację mobilną. W przypadku Zabezpieczenia Poznań, doskonale sprawdzają się wideodomofony 5tech oraz wideodomofony Vidos. Obaj producenci zapewniają również szerokie wsparcie techniczne i serwisowe. Świetnie wypadają monitory 10 calowe wskazanych producentów, natomiast efekt wizualny w nowoczesnym budynku , jest mocno zauważalny. Rekomendujemy oczywiście kontakt ze specjalistami z Zabezpieczenia Poznań, aby dopasować idealny wideodomofon do domu czy firmy. Wychodzimy z założenia, że lepiej dłużej planować dobór i raz wybrać odpowiednie urządzenia, jak odwrotnie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, celem doboru idealnego rozwiązania.