Łukasz Szewczyk25.10.2022 (22:39)3 komentarze

Play zwiększa dostęp do internetu światłowodowego

• Play rozszerza dostęp do internetu światłowodowego o ponad 2 mln gospodarstw domowych w całej Polsce.
internet światłowodowy Play
Poszerzenie zasięgu umożliwiają umowy P4, operatora sieci Play, na wykorzystanie infrastruktury światłowodowej budowanej przez operatora hurtowego Światłowód Inwestycje oraz Orange Polska w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W ramach umowy ze Światłowód Inwestycje, zasięg usług Play zwiększy się o 1,3 miliona punktów adresowych do końca 2022 roku, a do 2025 roku zwiększy się do 2,4 mln. W ramach umowy z Orange Polska, usługi Play dotrą łącznie do prawie miliona gospodarstw domowych.
- W Play naszym priorytetem jest oferowanie klientom najkorzystniejszego dostępu do internetu światłowodowego, usług mobilnych i cyfrowej rozrywki, zapewniając im wolność wyboru i najwyższą jakość. Dlatego konsekwentnie rozwijamy zasięg naszych cyfrowych usług w całej Polsce, by jak najwięcej klientów mogło korzystać z pełni możliwości naszej oferty i korzyści nieograniczonego dostępu do cyfrowego świata - mówi Mikkel Noesgard, CMO Grupy Play.

Usługa internetu światłowodowego oferowana jest w trzech wariantach prędkości: do 300 Mb/s już od 65 zł miesięcznie; do 600 Mb/s już od 75 zł miesięcznie; do 1 Gb/s już od 95 zł miesięcznie.

Cena zawiera rabat 10 zł dla klientów Play w wybranych ofertach abonamentowych.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Ściema. U mnie w bloku internet netii i UPC reklamuje się światłowodem a jak sprawdzam na stronach to maksymalnie 20 Mbit. Byle złapać jelenia na umowę.
 6  
Bo nie masz światłowodu. Jak podłączą światłowód to będą oferty kilku telekomów naraz: Polsatu z Plusem, Netii, Play z UPC i T-Mobile.
Ja też jestem skazany tylko na bieda Orange 4Mb/s
 2  
Niestety, nikt nie kontroluje bredni, jakie operatorzy wygadują w swoich reklamach. Jako internet "światłowodowy" reklamowane są łącza HFC (wykorzystujące kabel koncentryczny), co jest robieniem abonentów w bambuko. Powinny być przepisy zabraniające takich kłamstw - jako internet światłowodowy powinny być reklamowane wyłącznie takie łącza, gdzie światłowód dochodzi do końcowego abonenta.
 3