Łukasz Szewczyk03.11.2022 (11:49)1 komentarz

Społeczności w aplikacji WhatsApp

• Mark Zuckerberg ogłosił wprowadzenie Społeczności w aplikacji WhatsApp
WhatsApp
Społeczności w WhatsApp pozwolą na zbieranie różnych grup w jednej strukturze i dadzą możliwość łatwiejszego komunikowania się pomiędzy powiązanymi ze sobą czatami grupowymi. Grupy sąsiedzkie, rodzice uczniów z jednej szkoły czy pracownicy różnych działów firmy od teraz mogą dodawać wiele grup do jednej społeczności.
Aby zacząć, wystarczy kliknąć w zakładkę "nowa społeczność" (dla urządzeń z Androidem na górze czatu, a w przypadku systemu iOS - na dole). W ten sposób można stworzyć całkowicie nową Społeczność lub dodać do niej grupy, które już istnieją.

Użytkownicy mogą otrzymywać aktualizacje wysłane przez całą Społeczność i w łatwy sposób organizować mniejsze grupy dyskusyjne zajmujące się istotnymi dla nich tematami.

Społeczności będą również ulepszone o nowe narzędzia dla administratorów - między innymi możliwość wysyłania komunikatów do wszystkich, a także kontrolowania tego, które grupy mogą zostać włączone w sieć czatów.

WhatsApp wprowadza także wiele ulepszeń w zakresie działania grup - bez względu na to czy są one częścią Społeczności, czy nie:
• Ankiety, czyli interaktywny i efektywny sposób na podejmowanie decyzji w grupie, bez konieczności wysyłania wielu wiadomości przez poszczególnych członków.
• 32-osobowe rozmowy wideo, które przydadzą się w sytuacjach, gdy konieczne jest spotkanie się w większej grupie.
• Zwiększony limit osób w grupie - od teraz będą one mogły liczyć nawet do 1024 członków.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Lepiej ogłosiłby start aplikacji na MacBooki i iPady.
 1