Artukuł sponsorowanyMateriał partnera03.11.2022 (15:05)

MacBook Air - dla kogo tak właściwie jest?

W 2020 roku MacBooki firmy Apple wkroczyły w nową erę. Firma ogłosiła, że odchodzi od układów Intel, których używała od 2006 roku. I zaprezentowała pierwsze komputery Mac z zaprojektowanym przez Apple układem M1. W 2022 roku firma dodała do linii cztery kolejne procesory: M1 Pro, M1 Max, M1 Ultra - dwa z nich zasilają najnowsze MacBooki Pro - oraz układ M2, będący następcą M1. Komu najbardziej przydadzą się w pracy?
!MacBook Air

MacBook Air - zalety

Dzięki procesorom M1 i M2 laptopy są zarówno bardziej wydajne, jak i bardziej energooszczędne, co przekłada się na znacznie wyższą wydajność i dłuższy czas pracy na baterii. Do tego dochodzą inne korzyści, takie jak możliwość uruchamiania aplikacji mobilnych stworzonych pierwotnie dla systemu iOS. Jeśli szukasz laptopa do szkoły, na rynku jest więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak wielu studentów wciąż szuka urządzenia typu "wszystko w jednym", które będzie pasowało do ich stylu życia, zapewni im wydajność, jakiej potrzebują, a przy okazji nie zrujnuje budżetu. MacBook Air jest rozwiązaniem tego problemu.

Apple MacBook Air (M1, 2020)

Jeśli nie chcesz wydawać fortuny na nowego MacBooka, MacBook M1 z 2020 roku to jeden z najpotężniejszych laptopów, jakie można dostać w tej cenie - przewyższa wynikami w benchmarkach topowe modele z procesorami Intela. Jest to szczególnie istotne, gdy korzystasz z aplikacji zaprojektowanych specjalnie dla nowego procesora, takich jak przeglądarka Safari.
Jest on wyposażony w 256 GB pamięci masowej, jednak istnieje możliwość upgrade'u do innego modelu z dodatkowym rdzeniem graficznym i pamięcią 512 GB. Ekran jest bardzo ostry, a jego rozdzielczość wynosi 2560 x 1600 pikseli. Najnowsza wersja Air obsługuje gamę kolorów P3 dla bardziej wyrazistych odcieni oraz True Tone, która dostosowuje temperaturę kolorów na wyświetlaczu w oparciu o warunki oświetlenia otoczenia. Kolejną funkcją jest Touch ID, która ułatwia odblokowywanie systemu, dokonywanie bezpiecznych płatności i zastępuje hasła.

Przenośna konstrukcja, świetna klawiatura i superszybki układ M1 pod obudową - inwestycja w MacBooka Air to gwarancja eleganckiego i wydajnego laptopa, który będzie Ci służyć przez lata. Firma Apple po raz kolejny zaoferowała nieuchwytne połączenie ceny, wydajności i funkcji, przypominając nam, dlaczego MacBook Air wciąż jest królem rynku. Nowy MacBook Air M2 jest już dostępny i wyposażony w ulepszoną konstrukcję, chip M2, MagSafe i więcej. MacBook Air był najpopularniejszym laptopem Apple przez wiele lat, a wielu recenzentów chwaliło MacBooka Air M1, który pojawił się w 2020 roku jako idealny.

Apple MacBook Air (M2, 2022)

Najnowszy MacBook M2 firmy Apple ma mnóstwo udoskonaleń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, co uzasadnia wzrost ceny. Wyświetlacz jest większy i jaśniejszy oraz wyposażony w ulepszoną kamerkę. Wyświetlacz Liquid Retina ma przekątną 13,6 cala (w porównaniu do 13,3 cala w modelu poprzednim), cieńsze krawędzie, jasność 500 nitów i wcięcie, w którym mieści się matryca 1080p.

Większy ekran, mniejsze obramowanie - to właśnie główna cecha MacBooka Air M2. Jeśli chodzi o wyświetlacz, zdecydowanie częściej większy oznacza lepszy. Zgodnie z oczekiwaniami, ekran M2 to eksplozja kolorów z ostrymi detalami. Zbudowany przez Apple nowy układ M2 oferuje wzrost wydajności w porównaniu do oryginalnego M1. Z M2 użytkownik ma do dyspozycji 8-rdzeniowy procesor z możliwością wyboru między 8-rdzeniowym lub 10-rdzeniowym GPU.