Łukasz Szewczyk19.11.2022 (9:44)1 komentarz

Orange pokazuje światłowód o przepustowości 10 Gb/s

• Testy przeprowadzone w siedzibie firmy w Warszawie potwierdziły możliwości Orange Światłowodu Pro 10.0.
• Przepustowość 10 Gb/s pozwala na podłączenie wielu urządzeń i komfortowego korzystania z domowej sieci bez utraty jakości połączenia.
Orange
- Dziesięć lat temu wyruszyliśmy w światłowodową podróż. Zaczynaliśmy od testów technologii, a dzisiaj Orange Polska jest największym dostawcą usług światłowodowych w kraju. Dostarczamy łączność internetową najwyższej jakości do miliona klientów indywidualnych, a w zasięgu światłowodu Orange znajduje się blisko 7 milionów gospodarstw domowych. Od początku wierzyliśmy, że doprowadzenie światłowodu bezpośrednio do domu użytkownika ma ogromny potencjał. Zmieniający się świat i coraz większa liczba inteligentnych urządzeń podłączonych do sieci domowej sprawiają, że zapotrzebowanie na szybką i wydajną sieć stale rośnie. Technologia XGSPON o przepustowości 10 Gb/s to odpowiedź na tę potrzebę - powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.
Przepustowość, czyli maksimum możliwość technologii XGSPON wynosi 10 Gb/s, natomiast przepływność, czyli szybkość internetu, jaką użytkownik może osiągnąć na swoim urządzeniu to 8 Gb/s. Zaletą tej technologii jest możliwość podłączenia kolejnych urządzeń i komfortowego korzystania z domowej sieci bez utraty jakości połączenia. Dzięki wysokiej przepustowości, po WiFi można podłączyć nawet 256 urządzeń jednocześnie.

- Łącze o najwyższej przepustowości w parze ze świetnym WiFi to podstawa domowej łączności. Badania rynkowe pokazują, że osoby rozważające zakup światłowodu wybierają usługę od Orange dwa razy chętniej niż propozycję kolejnego konkurenta. Stale pracujemy nad przyspieszeniem naszego światłowodu i w kolejnych miesiącach zaproponujemy Orange Światłowód Pro 10.0 naszym klientom. A już od poniedziałku technologię XGSPON będzie mógł sprawdzić każdy, kto odwiedzi wybrane salony w największych miastach, m.in. w warszawskim Miasteczku Orange, w łódzkiej Manufakturze czy gdańskiej Galerii Bałtyckiej - powiedziała Jolanta Dudek, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego.

Od 21 listopada specjalne stanowiska do testowania nowego, superszybkiego światłowodu pojawią się w sześciu miastach: w Gdańsku w Galerii Bałtyckiej, w Łodzi w Manufakturze, w Poznaniu w Galerii Pestka, w Krakowie w Galerii Zakopiańskiej, w Warszawie w Miasteczku Orange oraz w Domu Handlowym Sezam.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Vectra ma już 10G od kilku mc za jedyne 299 zł.Ciekawe jaką cenę Orange ustali na taką prędkość.Tylko pytanie jaki procent klientów potrzebuje taką prędkość.
 4