Łukasz Szewczyk27.12.2022 (9:57)6 komentarzy

Plus wprowadza nowy zestaw internetu domowego z dostępem do sieci 5G

• Od 28 grudnia w ofercie Plusa pojawi się nowy zestaw internetu domowego obsługujący najszybszą sieć 5G w Polsce.
W skład zestawu wchodzi modem zewnętrzny ZTE MC889, który obsługuje technologię 5G oraz starszą 4G/LTE. Odporne na warunki atmosferyczne urządzenie umieszcza się na zewnątrz budynku, najlepiej na wysokości, ograniczając w ten sposób wpływ przeszkód terenowych, np. wysokich budynków lub wzniesień, na zasięg w danej okolicy. Montaż na zewnątrz budynku zwiększa moc odbieranego przez router sygnału, poprawiając parametry transmisji danych pomiędzy modemem a stacją bazową. Dzięki temu użytkownicy mogą uzyskać wysokie osiągami 5G w danej lokalizacji.
Modem zewnętrzny ZTE MC889 łączy się kablem Ethernet z umieszczonym w domu lub mieszkaniu routerem Wi-Fi ZTE T3000, czyli z drugim urządzeniem wchodzącym w skład zestawu. Router zapewnia dostęp do internetu 5G Plusa rozprowadzając sygnał Wi-Fi w standardzie Wi-Fi 6. Urządzenie zapewnia stabilne i mocne połączenie dla nawet 128 urządzeń domowych jednocześnie. Dzięki zastosowaniu technologii NFC, wystarczy przyłożyć smartfon lub inny sprzęt obsługujący tę technologię do wskazanego miejsca na routerze, aby połączyć się z siecią Wi-Fi bez konieczności wpisywania hasła.

Zestaw internetu domowego 5G będzie dostępy w Plusie za 1 zł na start oraz np. 36 rat po 52,72 zł za urządzenie. Taryfą polecaną do internetu 5G jest abonament za 50 zł miesięcznie z pakietem internetu 120 GB. Dodatkowo, klienci wybierający abonament z internetem 5G od Plusa otrzymują dostęp do Disney+ w prezencie nawet na 2 lata.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Na zadupiu super rozwiązanie bo przewodowy internet nieosiągalny.
Nawet w miastach często nie ma kabla bo nie wszędzie opłaca się ciągnąć.
Przy takiej antenie będzie śmigać
 4  
120GB...?! Jako internet domowy, "stacjonarny"...?! Chyba komuś przecinki się pomyliły... To niemal tyle, co w ofertach "telefonicznych". Póki będzie limit na dane to to rozwiązanie nie ma jakiegokolwiek sensu...
 13  
120GB...?! Jako internet domowy, "stacjonarny"...?! Chyba komuś przecinki się pomyliły... To niemal tyle, co w ofertach "telefonicznych". Póki będzie limit na dane to to rozwiązanie nie ma jakiegokolwiek sensu...
Ktoś potrzebuje mało a inny więcej - są różne pakiety, np. 1000 GB to wychodzi ponad 30 GB dziennie
 4  
...za 200zł...?! Dziękuję... póki co wolę starą, starą ofertę T-Mobile LTE no limit za 65zł...
 12  
Internet domowy z limitem to jak za czasów pierwszej neostrady. Bez sensu.
 7  
w plusie sie nie oplaca bo internet nawet na 5g ledwo zipie
 0