Łukasz Szewczyk12.01.2023 (11:15)1 komentarz

Netflix otworzy w Polsce centrum inżynieryjne

• Polska stała się ważnym rynkiem dla Netflix.
• Tuż po otwarciu regionalnego biura, Netflix ogłosił powstanie planowanego od wielu miesięcy centrum inżynieryjnego w Warszawie.
• Inżynierowie będą mieć bezpośredni wpływ na to jak Netflix kreuje i produkuje swoje największe hity
Netflix
Rok 2022 był ważnym momentem w historii Netflix w Polsce. Po sześciu latach obecności na rynku, firma otworzyła biuro na Europę Środkowo-Wschodnią w Warszawie. Netflix wyprodukował już ponad 30 polskich filmów i seriali - tylko w zeszłym roku serwis przeznaczył 400 milionów zł na lokalne produkcje, a od 2018 r. stworzył ponad 3500 miejsc pracy przy produkcjach własnych: dla polskich aktorów, scenarzystów, reżyserów oraz ekip pracujących na planie i poza nim, które są podporą każdej produkcji.
Kolejnym krokiem i inwestycją na polskim rynku jest stworzenie centrum inżynieryjnego. Do jego zadań będzie należeć tworzenie produktów i usług, wykorzystywanych przez wewnętrznych i zewnętrznych partnerów Netflix, którzy produkują i zarządzają treściami w serwisie. Rozwiązania, nad którymi będzie pracował zespół z Warszawy, umożliwią cały proces produkcji treści, od pomysłu do realizacji i publikacji w serwisie, oraz zapewniają nowe, innowacyjne sposoby zarządzania rozrywką w skali globalnej.

Decyzja o inwestycji w Polsce zapadła wiele miesięcy temu w centrali firmy w Los Gatos i została podjęta przez kierownictwo zespołu zajmującego się technologiami w firmie. - Wybraliśmy Polskę ze względu na dostęp do świetnych specjalistów - polskie uczelnie informatyczne mają doskonałą reputację, a deweloperzy z Polski są cenionymi ekspertami, chętnie zatrudnianymi na całym świecie - mówi Deborah Black, wiceprezydent Engineering. - Cieszymy się na tę współpracę i wierzymy, że nowe centrum pomoże nam rozbudować naszą globalną organizację technologiczną i przynieść jeszcze więcej innowacji w rozwiązaniach, które tworzymy.

Inżynierowie pracujący z Warszawy będą mieć bezpośredni wpływ na to, jak studio Netflix tworzy i produkuje popularne tytuły, takie jak "Wiedźmin", "The Crown" czy "Stranger Things". Ponieważ każdego roku powstaje coraz więcej oryginalnych tytułów w bibliotece Netflix, oprogramowanie zarządza wydatkami na treści o wartości miliardów dolarów.

Na początek serwis planuje zatrudnić kilkudziesięciu inżynierów, którzy będą pracować w regionalnym biurze Netflix w Warszawie. Obecnie trwa rekrutacja na inżynierów oprogramowania aplikacji biznesowych.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Chyba po to by tropić tych co dzielą konta
 4