Artukuł sponsorowanyMateriał partnera16.01.2023 (22:57)

Jak dbać o swojego MacBooka?

Sprzęty elektroniczne to prawdziwi towarzysze codziennego życia współczesnych ludzi. Niestety, nawet tak niezawodne urządzenia, jak komputery marki Apple, z czasem mogą ulec uszkodzeniom wynikającym z zaniedbań. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dbać o swojego MacBooka, czytaj dalej! Z takimi poradami zapewnisz sobie doskonale działający komputer na wiele lat efektywnej pracy oraz niczym niezakłóconej rozrywki.
MacBook

Solidny MacBook, który lubi delikatne traktowanie

Bez względu na to, czy kupiłeś najnowszy MacBook Pro, czy też Air, musisz o niego dbać niemalże od pierwszych chwil po wyjęciu z opakowania. Choć urządzenia Apple są wymieniane pośród sprzętów najbardziej wytrzymałych i długowiecznych, trzeba podchodzić do nich ze sporą dawką delikatności. Rzucanie komputerem, chwytanie go za matrycę czy trzaskanie nią podczas zamykania niestety szybko wpłynie na poprawność funkcjonowania urządzenia. Pamiętaj zatem, by dobrze troszczyć się o swój MacBook. Do przenoszenia kup specjalną torbę z piankową wkładką, którą zabezpieczy obudowę przed pęknięciami czy zarysowaniami. Staraj się też delikatnie czyścić ekran, używając do tego celu specjalnych preparatów oraz szmatek. Raz na jakiś czas wyczyść także klawiaturę szczoteczką lub sprężonym powietrzem.

Aktualizacje, które sprawią, że MacBook będzie zawsze działać jak nowy

Wszystkie produkty Apple są znane z dbałości o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Chcąc jednak zapewnić sobie odpowiednią ochronę przez cały okres użytkowania komputera MacBook Pro lub Air, musisz pamiętać o aktualizacjach. Pozwalają one nie tylko na odświeżenie interfejsu lub usprawnienie funkcjonowania poszczególnych opcji, ale także na uaktualnienie zabezpieczeń. Poza tym warto przechowywać większe pliki w chmurze Apple. To pozwoli ci odzyskać cenne dokumenty, zdjęcia czy pliki muzyczne w razie awarii sprzętu, ale także umożliwi utrzymanie porządku na dysku oraz uniknięcie przeciążenia pamięci i sprawi, że MacBook będzie szybciej działać nawet po kilku latach od zakupu.

Tylko zaufane aplikacje, czyli to, co MacBook lubi najbardziej

Poza tym, że warto stawiać na aktualizacje, koniecznie trzeba pamiętać także o tym, by pobierać tylko i wyłącznie aplikacje dedykowane produktom Apple. Wiele ciekawych oraz bezpiecznych dla twojego urządzenia opcji znajdziesz na Mac App Store. Wszystkie pobrane z tego źródła programy będą nie tylko kompatybilne z systemem operacyjnym, ale także pozwolą ci uniknąć przypadkowego ściągnięcia wirusów, które mogą bardzo ci zaszkodzić. Weź też pod uwagę, że działające na MacBooku aplikacje do obróbki tekstu, zdjęć czy dźwięku znajdziesz w App Store, dlatego poszukiwanie ich poza tym źródłem jest zbędnym ryzykiem. Aby jeszcze bardziej podnieść poziom bezpieczeństwa pracy czy też korzystania z rozrywki na MacBooku, postaraj się o własny internet mobilny. Jeśli nie będziesz musiał się logować do sieci publicznych, twoje dane będą doskonale chronione.
Dobrej jakości sprzęty, a za takie właśnie uchodzą produkty Apple, mogą doskonale służyć przez kilka lat. Dbając o obudowę, wszelkiego rodzaju aktualizacje i unikając zagrożeń w postaci aplikacji z nieznanych źródeł, zapewnisz sobie perfekcyjnie działające urządzenie. Stosowanie się do powyższych wskazówek to gwarancja sukcesu, która pozwoli ci cieszyć się świetną jakością komputerów MacBook przez bardzo długi czas.