Łukasz Szewczyk25.05.2023 (12:46)2 komentarze

Viaplay Group rozszerza partnerstwo dystrybucyjne z Play

• Dostęp do Viaplay dla użytkowników usługi telewizyjnej Play
• Współpraca w zakresie dystrybucji wzmacnia pozycję Viaplay na polskim rynku
Viaplay
Viaplay Group rozszerzyło długoterminową współpracę dystrybucyjną z Play, wiodącym operatorem telekomunikacyjnym w Polsce. Viaplay Group rozpoczęła współpracę zarówno z Play, jak i UPC Polska już w 2021 roku, w czasie, gdy platforma Viaplay została uruchomiona w Polsce. Połączenie Play i UPC Polska w kwietniu 2022 stanowiło impuls do zawarcia kompleksowego partnerstwa. W jego rezultacie treści znajdujące się w ofercie Viaplay, będą bezpośrednio dostępne dla większej liczby odbiorców w całej Polsce. Dostęp do Viaplay w ramach nowych usług telewizyjnych Play obejmuje zarówno klientów wariantu Telewizja Nowej Generacji, łączącego ofertę telewizji z serwisami streamingowymi, jak i usługi 'Telewizja Max'.
- Zawarcie nowej umowy z Play to bardzo pozytywna wiadomość zarówno dla obu firm, jak i dla naszych widzów. Pokazuje siłę oraz atrakcyjność oferty Viaplay w Polsce. Naszym celem jest dostarczanie najwyższej jakości rozrywki polskim odbiorcom, a zawarta umowa jeszcze bardziej ułatwi nowym i obecnym klientom korzystanie z treści, zarówno sportowych, jak i filmowo-serialowych, dostępnych na platformie Viaplay - mówi Alexander Bastin, Viaplay Group Chief Commercial Officer, Continental Europe and Baltics.


Serwis streamingowy Viaplay jest dostępny w Polsce od sierpnia 2021 roku i do końca 2022 roku pozyskał 1,2 mln subskrybentów. Treści oferowane polskim widzom obejmują transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych, takich jak wyścigi F1, mecze piłkarskie angielskiej Premier League, niemieckiej Bundesligi, Ligi Europy i Ligi Konferencji UEFA, gale KSW, rozgrywki ligi hokejowej NHL, a także lokalne seriale i filmy Viaplay oraz popularne produkcje z krajów nordyckich i treści międzynarodowe. W czerwcu premierę będzie miał serial dokumentalny 'Materla. Lionheart', pierwsza w 2023 roku polska produkcja lokalna Viaplay.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Czyli wciskania Viaplay gdzie popadnie w Play ciąg dalszy xD
Mam wielu znajomych, którzy podpisali umowy z Play, dostali Viaplay, ale nigdy nie skorzystali, a pewnie są zaliczani jak abonenci :)
 3  
W pakiecie Max "gwarantują" w cenie Viaplay medium ale tylko dla posiadaczy dekoderów 4K
 3