Łukasz Szewczyk19.06.2023 (16:02)brak komentarzy

Galaxy Watch powiadomi o nieregularnym rytmie serca

• Samsung zapowiada wprowadzenie zatwierdzonej przez FDA funkcji powiadamiania o nieregularnym rytmie serca, która zostanie dodana do funkcji EKG w urządzeniach Galaxy Watch
EKG w urządzeniach Galaxy Watch
Samsung ogłasza, że funkcja powiadamiania o nieregularnej pracy serca (IHRN) dla aplikacji Samsung Health Monitor uzyskała zatwierdzenie od FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków). Wraz z istniejącą już funkcją EKG na żądanie, funkcja IHRN aktywnie monitoruje rytm serca bezpośrednio z nadgarstka, wykrywając objawy migotania przedsionków (AFib).
- Z przyjemnością ogłaszamy, że funkcja powiadamiania o nieregularnym rytmie serca, stworzona by pomóc milionom ludzi, którzy mogą nie być świadomi potencjalnych problemów z sercem, została zatwierdzona przez FDA - powiedział Hon Pak, Wiceprezes i Dyrektor Zespołu ds. cyfrowego zdrowia w Samsung Electronics. - To kolejny przykład tego, że firma Samsung priorytetowo traktuje zagadnienia z obszaru profilaktyki zdrowotnej i umożliwia użytkownikom bardziej holistyczne poznanie stanu układu sercowo-naczyniowego i ogólnego stanu zdrowia - dodał.

Choroby sercowo-naczyniowe pozostają jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie, a migotanie przedsionków jest jednym z głównych objawów ostrzegających o poważnych zaburzeniach, które mogą zwiększać ryzyko udaru, niewydolności serca i innych powikłań sercowo-naczyniowych. Co więcej, niektóre przypadki migotania przedsionków są bezobjawowe, a osoby dotknięte tą dolegliwością są nieświadome ryzyka.

Galaxy Watch został wyposażony w narzędzia pomagające użytkownikom obserwować stan zdrowia: czujnik Samsung BioActive, funkcję EKG na żądanie i funkcję alarmu o nienaturalnie wysokim lub niskim tętnie. Dodanie nowej funkcji - powiadamiania o nieregularnej pracy serca - pozwala użytkownikom zegarków Galaxy Watch na monitorowanie kolejnego aspektu zdrowia.

Po aktywacji w aplikacji Samsung Health Monitor, funkcja IHRN pracuje w tle, wykrywając nieregularne rytmy na podstawie sygnałów z czujnika BioActive w Galaxy Watch. Urządzenie ostrzeże użytkownika o potencjalnym migotaniu przedsionków, sugerując wykonanie zegarkiem dokładniejszego pomiaru EKG w przypadku gdy wyniki kilku kolejnych pomiarów będą rozbieżne.

Funkcja IHRN będzie dostępna w aplikacji Samsung Health Monitor po wprowadzeniu aktualizacji One UI 5 Watch, które nastąpi jeszcze w tym roku - najpierw w najnowszych smartwatchach Galaxy, a później jako aktualizacja wcześniejszych modeli.