Łukasz Szewczyk05.07.2023 (10:39)brak komentarzy

Samsung uruchamia Portal Gier. W Polsce jesienią

• Firma Samsung ogłosiła zamiar otwarcia na stronie Samsung.com Portalu Gier - sklepu specjalizującego się w platformach sprzętowych dla graczy.
• Portal Gier dostępny w ponad 30 krajach, jesienią także w Polsce
Portal Gier na Samsung.com
Portal Gier to sklep internetowy dla graczy, służący ułatwieniu wyszukiwania i kupowania produktów takich, jak smartfony, telewizory, monitory do gier i dyski SSD. W tym samym miejscu pojawią się różnorodne treści związane z grami, dostosowane do preferencji i doświadczeń użytkowników.
W 2021 roku globalna firma Accenture świadcząca usługi profesjonalne, opublikowała badanie dotyczące rynku gier. Wykazało ono, że połowa populacji graczy to gracze wieloplatformowi, używający więcej niż jednego urządzenia do grania, poświęcający tygodniowo średnio 16 godzin na granie, 8 godzin na oglądanie filmów związanych z grami i 6 godzin na aktywność w społecznościach graczy. Odpowiadając na te trendy, firma Samsung zaprojektowała Portal Gier, by udostępnić w jednym miejscu różnorodność treści, takich jak informacje o produktach do gier, krajowe i międzynarodowe recenzje ekspertów, korzyści i oferty zakupu produktów, pomysły na wykorzystanie produktów oraz wiadomości związane z grami.

- Gry stały się ważną częścią stylu życia konsumentów, a nie tylko rozrywki, szczególnie dla Millenialsów i Pokolenia Z - powiedziała Evelyn Kim, Wiceprezes Wydziału D2C Center spółki Samsung Electronics. - Wdrożymy różne inicjatywy, by zapewnić klientom doskonałe wrażenia z gry, od zakupu aż do użytkowania, dzięki środowisku, w którym zakup urządzeń związanych z grami będzie przyjemny i łatwy.

Branża gier jest jednym z niewielu sektorów, który wciąż się rozwija. Biorąc pod uwagę ten trend, firma Samsung prowadzi różne działania mające na celu wzmocnienie jej pozycji jako lidera w branży, w tym zwiększenie konkurencyjności produktów i usług związanych z grami. Otwarcie Portalu Gier jest kluczowym krokiem w tym kierunku, torującym drogę do dalszego wzrostu.