Łukasz Szewczyk09.08.2023 (15:16)1 komentarz

E-czytnik i notatnik w jednym. PocketBook InkPad X Pro

• PocketBook zapowiada urządzenie do e-notatek i czytania -- PocketBook InkPad X Pro.
• Pierwszy w ofercie tego producenta e-notatnik i czytnik w jednym oparty jest na systemie Android.
PocketBook InkPad X Pro
- PocketBook InkPad X Pro to nowe rozwiązanie w naszym portfolio - wyjaśnia Maksym Zhelezniak odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce oraz całej Europie Środkowej i Wschodniej. - Urządzenie dysponuje tymi samymi funkcjonalnościami, co większość naszych czytników, ale dodatkowo oferuje opcję odręcznych notatek. Wszystkie notatki zostaną zapisane w formacie PDF lub PNG i będzie można je przesłać do chmury, a później przenieść na dowolne inne urządzenie. Dzięki temu użytkownicy zyskują dodatkowe możliwości wykorzystania tego czytnika - dodaje

PocketBook InkPad X Pro wyposażony jest ekran E Ink Mobius o przekątnej 10,3 cala i rozdzielczości 1404 × 1872 i 227 PPI. Tak duży i bezpieczny dla wzroku wyświetlacz zapewnia komfort czytania dowolnych treści: zwykłej beletrystyki i literatury faktu, literatury fachowej i biznesowej, podręczników i czasopism. Ponadto nowy model nanoszenie odręcznych notatek. Dzięki rysikowi Wacom mogą oni robić precyzyjne zapiski na marginesach podczas czytania lub pisania w oddzielnej aplikacji.
PocketBook InkPad X Pro działa na platformie Android, a to zapewnia użytkownikom dodatkową swobodę korzystania z aplikacji innych firm. Od teraz można już instalować na urządzeniu różne aplikacje mobilne do czytania lub pisania odręcznego, co pozwala dostosować sposób korzystania z urządzenia do własnych preferencji.

W odróżnieniu od pozostałych urządzeń marki PocketBook, InkPad X Pro nie ma preinstalowanych słowników, ale właściwe pliki można zainstalować samodzielnie. Urządzenie obsługuje pliki dźwiękowe - można słuchać muzyki przez bezprzewodowe słuchawki lub głośniki z funkcją łączności Bluetooth. Jeśli znudzi nas książka, możemy zmienić ją na audiobook i przełączyć się na tryb słuchania.

Pozostałe charakterystyki PocketBook InkPad X Pro:
• Czterordzeniowy procesor i 2 GB pamięci RAM dla płynnego odczytu i przepływu pracy;
• 32 GB wbudowanej pamięci: wystarczająco dużo miejsca na obszerną bibliotekę, wszystkie notatki i nagrania;
• Obsługa 18 formatów książek i grafik: AZW, AZW3, DOC, DOCX, EPUB, FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PRC, RTF, TXT, PNG, BMP, JPG, JPEG;
• Urządzenie jest zasilane przez system operacyjny Android 8.1;
• Gniazdo Bluetooth, Wi-Fi i USB typu C;
• W zestawie znajduje się rysik Wacom i etui z funkcją usypiania.

Zapowiadana cena PocketBook InkPad X Pro to 1899 zł.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Tak szczerze, to nie rozumiem sensu kupowania tego typu urządzeń. Smartfon w zupełności wystarcza. Czytam książki w wersji electronicznej właśnie na smartfonie i nie odczuwam dyskomfortu. Notatki też mogę w smatfonie zrobić. Nie rozumiem, po co miałbym sobie kupować dodatkowe urządzenie do czytania i pisania notatek, skoro smartfon całkiem mi styka?

Tyle na temat.
 0