Artukuł sponsorowanyMateriał partnera02.04.2024 (21:07)

League of Legends na laptopach - jak osiągnąć najlepszą wydajność?

Bez przyzwoitego sprzętu komputerowego, granie w League of Legends może zakończyć się frustracją, ponieważ kiedy gra nie jest płynna i zacina się, nie odczuwa się z niej przyjemności.
Whitepress
Sposobem osiągnięcia lepszej wydajności bez wymiany sprzętu jest zmiana ustawień w grze oraz zmiana ustawień sprzętowych, oraz systemowych. Istnieją pewne różnice, co do zalecanych modyfikacji w laptopach i komputerach stacjonarnych. W tym wpisie skupimy się jednak na tym, jak osiągnąć najlepszą wydajność w grze League of Legends na laptopach.

Dostosuje ustawienia zasilania, aby osiągnąć lepszą wydajność gry na laptopie

W laptopach domyślnie włączone są funkcje oszczędzania energii, w celu wydłużenia pracy na baterii, ale ogranicza to wydajność sprzętu podczas sesji gamingowych. Aby zapewnić maksymalną wydajność podczas grania w League of Legends, warto dostosować ustawienia zasilania do trybu wysokiej wydajności. Tryb wysokiej wydajności przedkłada wydajność nad efektywność energetyczną, dzięki czemu laptop działa z pełnym potencjałem. Prowadzi to, do płynniejszej rozgrywki, wyższej liczby klatek na sekundę i mniejszego opóźnienia grze w League of Legends. Pamiętaj jedynie, że tryb wysokiej wydajności spowoduje szybsze wyczerpanie baterii, więc najlepiej podłączyć laptopa do zasilania podczas sesji grania. Niektóre laptopy oferują również dodatkowe ustawienia zasilania, które pozwalają jeszcze bardziej dostosować wydajność.

Dostosuj ustawienia w grze

Jeśli gra League of Legends działa wolno, musisz dostosować ustawienia, zarówno wideo, interfejsu, jak i dźwięku w grze. Zalecamy wykonanie następujących czynności.

Ustawienia wideo

Jeśli chcesz uzyskać jak najlepszą wydajność, warto do zredukować domyślne ustawienia grafiki, ponieważ pod tym względem League Of Legends wymagania ma duże. W ustawieniach gry możesz wybrać opcję "Low Spec Mode" Jest to opcja, która zmniejsza wymagania dotyczące zasobów sprzętowych laptopa, takich jak moc procesora, karta graficzna czy ilość pamięci RAM. W trybie tym, w grze League of Legends wyłączone zostaną zaawansowane efekty graficzne, szczegółowość tekstur oraz ograniczone zostanie odświeżanie obrazu.
Jeśli chcesz poprawić wydajność według własnych upodobań, przejdź do ustawień gry (Esc) i w sekcji "Wideo" wykonaj następujące czynności:

- Ustaw rozdzielczość na 1280 x 720: taka rozdzielczość nie utrudni gry, a pozwoli zaoszczędzić zasoby systemowe;
- Ogranicz liczbę klatek na sekundę do 60 FPS;
- Wyłącz opcje "Anti-lapping" i "Synchronizacja pionowa".

Ustawienia interfejsu

W zakładce "Interfejs" gry League of Legends wyłącz następujące elementy: nazwy przywoływaczy, animacje HUD, miganie ekranu przy obrażeniach, miganie ekranu przy utracie kontroli.

Ustawienia dźwięku

Wiemy, jak nudne jest granie w LoL-a bez dźwięku, ale jeśli chcesz poprawić wydajność i płynność gry, musisz wyłączyć wszystkie dźwięki. Zapewni to dodatkowe 10-15 FPS (klatek na sekundę).

Zoptymalizuj sprzęt komputerowy i system Windows, aby osiągnąć najlepszą wydajność w grze League of Legends na laptopie

Aby poprawić wrażenia z gry w League of Legends, musisz zwiększyć wydajność sprzętowo-systemową. Aby to zrobić, możesz zwolnić miejsce na dysku twardym, usuwając wszystkie śmieci, które spowalniają wydajność komputera, szczególnie na starszych laptopach. Zalecamy wykonanie następujących akcji:

- Naciśnij klawisze Windows i R i wpisz "temp". W tym folderze usuń niepotrzebne pliki tymczasowe. Zachowaj jednak ostrożność, ponieważ w wielu przypadkach niektóre pliki tymczasowe są kopiami zapasowymi, przydatnymi do odzyskiwania danych.
- Innym sposobem zwiększenia wydajności jest zamknięcie wszystkich procesów działających w tle w menedżerze zadań - co zwolni potrzebną w grze pamięć RAM. Warto także wyłączyć niepotrzebne aplikacje, które włączają się przy starcie systemu.