15.05.2025 (10:40)brak komentarzy
Iwona Szylar nową dyrektor generalną Microsoft Polska
Iwona Szylar objęła stanowisko dyrektor generalnej Microsoft w Polsce. Jej kadencja przypada na czas intensywnego rozwoju technologii sztucznej inteligencji, chmury obliczeniowej i cyfrowych kompetencji w kraju.
Zastąpiła na stanowisku Marka Loughrana.
● wspieranie biznesu w procesie transformacji cyfrowej,
● budowanie kultury różnorodności, współpracy i zaufania,
● rozwój kompetencji w erze agentów AI.
Nowa szefowa polskiego oddziału ma tytuł magistra AGH w Krakowie, a także ukończyła programy executive w IESE Business School i Harvard Business School.
Kim jest nowa szefowa Microsoft Polska?
Szylar to doświadczona menedżerka z międzynarodowym dorobkiem w branży technologicznej i FMCG. Wcześniej kierowała SAS Germany, zarządzała także strukturami firmy w Australii i Nowej Zelandii, a także w regionie Azji i Pacyfiku.
- Polska staje się kluczowym rynkiem wzrostu na globalnej mapie - mówi Iwona Szylar. - Microsoft od ponad 30 lat wspiera tę transformację.
Zadania Iwony Szylar w Polsce:
● realizacja inwestycji Microsoft w chmurę, AI i cyberbezpieczeństwo,● wspieranie biznesu w procesie transformacji cyfrowej,
● budowanie kultury różnorodności, współpracy i zaufania,
● rozwój kompetencji w erze agentów AI.
Co mówi Microsoft?
- Iwona odegra kluczową rolę w umacnianiu cyfrowej odporności Polski i regionu - komentuje Michelle Simmons, President, Microsoft Central Europe.Nowa szefowa polskiego oddziału ma tytuł magistra AGH w Krakowie, a także ukończyła programy executive w IESE Business School i Harvard Business School.
Informacja prasowa
Komentarze