Łukasz Szewczyk30.01.2008 (16:22)22 komentarze

Ekstraklasa w Canal+, TVP i TP

Mecze polskiej Ekstraklasy w piłce nożnej pozostaną w rękach płatnej telewizji Canal+, która piłkarskie rozgrywki będzie pokazywała przez najbliższe trzy sezony w jakości HD. Ekstraklasa zagości także w TVP oraz dostępna będzie dla abonentów Telekomunikacji Polskiej, dla których utworzony zostanie specjalny kanał ligowy, w którym kibice będą mogli obejrzeć wszystkie mecze na żywo.
Podpisaliśmy największy kontrakt w historii polskiego sportu – cieszy się szef spółki Ekstraklasa. Zadowoleni mogą być także abonenci płatnego kanału Canal+ , którzy nadal będą mogli śledzić rozgrywki polskiej Ekstraklasy.
Canal+ wygrał przetarg na prawa do pokazywania meczów ligi polskiej w sezonach 2008/2009, 2009/2010 i 2010/2011 - kibice obejrzą wszystkie 240 spotkania rocznie, z czego blisko 100 na żywo. Ponadto stacja uzyskała prawa do sobotniego oraz niedzielnego magazynu ligowego. Przygotuje także piątkowy magazyn zapowiadający kolejkę. Wszystkie spotkania pokazywane na żywo Canal+ zrealizuje w technologii High Definition.

Rozgrywki dostępne będą także dla klientów Telekomunikacji Polskiej , którzy w ramach usługi multipakiet tp będą mogli wykupić abonament na specjalny kanał ligowy, który planuje uruchomić Canal+. W nowym kanale na żywo transmitowane będą wszystkie mecze polskiej ligi, w Canal+ tylko trzy spotkania na żywo. Na razie dzięki Canal+ dostęp do Ekstraklasy ma zaledwie 500 tys. widzów.

Z kolei w Telewizji Polskiej  będzie można obejrzeć na żywo cztery wybrane spotkania sezonu oraz cotygodniowy godzinny magazyn ligowy – w niedziele po godzinie 22.
Sport.pl/wł.

Komentarze (1 - 10 z 22)

wreszcie koniec pajacowania w magazynie ligowym tvn :p
TVP zrobi to porządnie.
 0  
Tak myslałem ze Canal + wygra
 0  
Fajnie, że w TVP będą hity Orange Ekstraklasy.

Według informacji, do których dotarł kanał nSport, Canal+ jest zobowiązany dostarczyć sygnał telewizyjny z meczów Orange Ekstraklasy innym platformom cyfrowym. Jest to warunek finalizacji umowy.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 30 stycznia 2008 o 16:45:46 przez max).
 0  
Mysłaem że wygra Polsat/ITI wygra oni mają prose zasady wszystkie mecze na jednym kanale a tu jakeiśkręcenie 5 meczy tu 3 czu wsumie wielka niewadoma 1
 0  
Canal + zyska sporo klientów dzieki wylacznosci przez 3 lata na extraklase.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 30 stycznia 2008 o 17:29:51 przez kubus).
 0  
@kubus: "Canal + zyska sporo klientów dzieki wylacznosci przez 3 lata na extraklase."

Nie dowcipkuj sobie.
Do tej pory Canal+ miał ligę na wyłączność od niepamiętnych czasów, a jakoś ostatnio Polsat Cyfrowy już wręcz dwukrotnie przebija go liczbą abonentów, z tendencją wzrostową.

Poza tym nie znam żadnego nowego powodu, który miałby to zmienić i jakoś nagle przyciągnąć do Canal+ nowych klientów, tylko dlatego że po raz kolejny przedłużyli umowę na naszą ligę.

"Nihil novi"

A jeśli zwrócimy uwagę na fakt nasilenia korupcji i kupowania spotkań, to o czym my tu w ogóle mówimy?

Gdyby jeszcze nasza liga dorównywała poziomem i atrakcyjnością kilku innym zachodnim, to bym to zrozumiał, że walka o prawa telewizyjne ma sens, gdyż zabiega się o łakomy kąsek.
No ale ludzie ... - oprzytomnijcie w końcu - mowa o naszej dennej lidze i tym wszystkim co ją otacza:
- brak porządnych stadionów
- mizerny poziom rozgrywek, ustępujący nawet ligom Uzbekistanu, czy Libanu
- kibiców jak na lekarstwo
- korupcja
- korupcja
- i jeszcze raz korupcja

A to wszystko firmuje Canal+, słono jeszcze za to płacąc.
Absurd.
K l i n (usunięte konto #3093) 30.01.2008 (18:20:32)
 0  
zaledwie 500 tys abonentow ???? a skad niby wzasc wecej wariatow ktorzy za taki chlam beda placic?
 0  
ale jaja tele 5 ma magazyn ligowy oe !!!!!!!!1
 0  
Przysięgam na Boga, że Cyfrowy Polsat tak naprawdę nie chciał kupić OE :)
 0  
POLSZMATU po prostu nie stać na wykup praw do pokazywania ligi! Ale nie przejmujcie się! ważne, że kupili arcyciekawą ligę belgijską!!!! Spoko, gratulacje! Więcej takich chłamów!
 0