Redakcja Media2.pl20.02.2008 (15:52)3 komentarze

Komentarz: Rynek czekał na zwycięstwo Blu-ray

Rynek powinien pozytywnie zareagować na zwycięstwo Blu-ray nad HD DVD – powiedział media2.pl Leon Binder z firmy Verbatim, odpowiedzialny za rynek polski i rynki krajów nadbałtyckich.
– Wiele osób zwlekało z zakupem sprzętu czekając na wynik batalii pomiędzy formatami. Verbatim produkuje płyty w obu formatach.Od pewnego czasu było widać, że szala zwycięstwa przechyla się na korzyść Blu-ray. W komputerach montowano więcej wypalarek tego typu. Tuż przed wycofaniem HD DVD struktura sprzedaży płyt Verbatim w USA wynosiła 2:1 na korzyść Blu-ray, w Japonii aż 14:1, zaś w Europie 3:1.
Ceny płyt Blu-ray są nadal dość wysokie ze względu na niski wolumen oraz wysokie koszty produkcji. Krążek Blu-ray 25 GB 4x, który można zapisać w całości w zaledwie 23 min., kosztuje 12,99 euro. Przypomnę jednak, że koszty pierwszych płyt DVD były porównywalne z Blu-ray. Obecnie są znacznie niższe – podsumował Leon Binder.

Komentarze (1 - 3 z 3)

To ja poczekam aż stanieją jak płyty DVD bo teraz to nie ma sensu tego kupować posiadam kamerę Full HD i przez moment zastanawiałem się nad zakupem nagrywarki i czystych płyt Blue-Ray ale po przekalkulowaniu całej inwestycji wyszło mi korzystniej zakupić dysk HDD 1TB bo taki chodzi po 800-1000zł a by wypalić taką ilość danych na nośnikach BR trzeba by wydać ponad 1800zł za same nośniki... Na HDD posiadam wszystko pod ręką wtedy kiedy chce jeszcze do tego Media PC koło TV któy jest wstanie wysyłać FullHD na TV i wszystko będzie znacznie leprze niż inwestowanie w nagrywarkę i nośniki biorąc pod uwagę że zbliża się wielkimi krokami technologia a raczej format HVD (Holographic Versatile Disc)
 0  
Ja tez ciesze sie, że wygral BluRay bo lubie niebieski kolor.
 0  
fajnie,że coś się dzieje na rynku..
 0