Łukasz Szewczyk18.03.2008 (19:07)2 komentarze

Laberg Smart opatentowany

Firma Laberg wprowadziła na rynek polski odtwarzacz Smart w październiku 2007 roku. Na rynku o razu pojawiło się wielu "naśladowców", czasami do złudzenia przypominających Smarta. Firma postanowiła walczyć z podróbkami.
W rezultacie podjętych działań firma Laberg uzyskała wyłączne prawo do designu odtwarzacza Smart. Teraz ten wyjątkowy kształt oraz charakterystyczne trzy przyciski w dolnej części odtwarzacza są chronione patentem. Oznacza to, że każdy inny odtwarzacz kopiujący wygląd Smarta jest nielegalny.
Przy wsparciu kancelarii prawnej Laberg usuwa z rynku produkty łamiące jej prawo do patentu. Celem firmy jest polubowne zakończenie wszystkich spraw, w przypadku gotowości drugiej strony do dialogu.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Jakie to nowatorskie chronione patentem rozwiązania ma ten odtwarzacz ? Czy on chociaż ma ekran dotykowy wykrywający jednoczesny dotyk w więcej niż jednym punkcie ?
 0  
Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wyraźnie jest napisane, że chodzi o patent na desing, czyli wzór przemysłowy, nie na rozwiązania technologiczne.
 0