Redakcja Media2.pl12.05.2008 (10:46)brak komentarzy

Już we wtorek rozpoczynają się Potyczki Algorytmiczne - zapraszamy!

Już 13 maja rozpoczynają się Potyczki Algorytmiczne - konkurs dla programistów z całej Polski organizowany przez Uniwersytet Warszawski oraz firmę ADB z Zielonej Góry.
ADB  dostawca zaawansowanych rozwiązań dla telewizji cyfrowej i interaktywnej wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim organizuje IV edycję „Potyczek Algorytmicznych” .
„Potyczki Algorytmiczne”, to przedsięwzięcie, dla którego nauka jednoczy się
z biznesem, by wyłonić polskie talenty informatyczne i propagować intelektualną rozrywkę.

- Celem konkursu jest propagowanie algorytmiki i programowania w Polsce oraz umożliwienie wszystkim informatykom, bez względu na wiek i wykształcenie, sprawdzenie swoich umiejętności w rozwiązywaniu problemów algorytmicznych, układaniu wydajnych algorytmów i pisaniu dobrej jakości programów – wyjaśnia prof.Diks – współtwórca i organizator konkursu.

Advanced Digital Broadcast, lider swojej branży pomaga w wyłanianiu liderów algorytmiki. - Talenty trzeba wspierać, stąd aktywne uczestnictwo ADB w kolejnych edycjach konkursu, mających jak zawsze, swój finał w naszej siedzibie. Pomagamy różnym talentom, jednak te są najbliższe naszemu cyfrowemu sercu, gdyż dotyczą tematyki i branży, którą się zajmujemy. – mówi Adam Biniszkiewicz, Vice-prezes ADB Polska.

Potyczki Algorytmiczne rozpoczynają się rundą próbną (5-9 maja) lecz prawdziwe zmagania mają swój początek 13 maja. Poprzez stronę internetową konkursu (www.konkurs.adb.pl) przeprowadzonych będzie 6 tur zadaniowych, by 6 i 7 czerwca wyłonić 3 zwycięzców spośród 20 finalistów. Podczas decydującej, pięciogodzinnej rundy, która odbędzie się w Centrum Badań i Rozwoju firmy ADB w Zielonej Górze, finaliści rozwiązywać będą od 5 do 7 zadań.

Formuła konkursu jest otwarta, co oznacza, iż może w nim brać udział każdy, kto zarejestruje się poprzez stronę internetową konkursu. Z roku na rok popularność konkursu wzrasta, ze względu na prestiż, image i cenne nagrody. Łączna liczba uczestników już dawno przekroczyła wynosi ponad 10.000 osób

Patronem medialnym Potyczek Algorytmicznych jest media2.pl